Reprezentacja Polski. Lato: W środę decyzja w sprawie selekcjonera

"Wstępne decyzje dotyczące nowego selekcjonera zapadną jutro na zebraniu zarządu? - zapowiedział we wtorek w rozmowie z Radiem Zet prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

31 sierpnia kończy się kontrakt z PZPN-em selekcjonerowi Franciszkowi Smudzie. Kto będzie jego następcą i kiedy go poznamy? Rąbka tajemnicy uchylił prezes związku w rozmowie z Radiem Zet .

"Jest kilku kandydatów, jest wśród nich Waldemar Fornalik, ale nie ma głównego faworyta. Czy nowym trenerem zostanie Polak? Zastanawiamy się, jutro zbiera się zarząd, będziemy dyskutować, bo wkrótce ruszają eliminacje do mundialu" - powiedział na antenie Grzegorz Lato.

Według doniesień mediów oprócz Fornalika w gronie kandydatów mają być m.in. Jerzy Engel, Henryk Kasperczak, Maciej Skorża i były selekcjoner reprezentacji Niemiec Berti Vogts. Wygląda jednak na to, że ten ostatni ma małe szanse na objęcie posady.

"Trzeba dużo rozsądku, ale czas nas goni, 15 sierpnia mamy mecz towarzyski, wstępne decyzje zapadną jutro na zebraniu zarządu. Co do trenera z zagranicy to trzeba zdać sobie sprawę, że taki trener musi poznać zawodników, naszą mentalność" - stwierdził prezes.

Smuda: Moim następcą powinien być Polak

Wcześniej sam Franciszek Smuda stwierdził, że jego następcą powinien być Polak. - Taki szkoleniowiec dotrze najszybciej do zawodników. Mamy trenerów doświadczonych, a także młodych. Są Waldek Fornalik, Maciej Skorża, czy doświadczony Heniu Kasperczak, Orest Lenczyk. Na pewno daliby sobie radę - powiedział Smuda w rozmowie z telewizją Polsat .

A może Smuda powinien zostać?

Są też głosy, że najlepszym następcą Smudy, byłby... sam Smuda. - Zastanawiam się czy w sytuacji gdy nadal jesteśmy skazani wyłącznie na polskiego trenera, nadal najlepszym z nich nie jest Smuda? Bo kto? Skorża, który w ostatnich dziewięciu kolejkach ostatniego sezonu pokazał jak świetnie potrafi motywować piłkarzy do sukcesy i jak jego zmiany potrafią skutecznie odmienić losy meczu? - pisze na blogu Michał Pol .

Więcej informacji na temat ewentualnej roszady na stanowisku selekcjonera znajdziesz w specjalnym dziale Sport.pl

Zobacz wideo
Więcej o: