Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najnowsza propozycja w sprawie trenera kadry: duet Kasperczak i Fornalik!

Propozycję taką zgłasza Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie ze ?Sportem?.

Niemiec uważa, ze prezes PZPN Grzegorz Lato i wiceprezes związku Antoni Piechniczek uświadomili już sobie błąd przy okazji nominowania Franciszka Smudy, że bycie selekcjonerem reprezentacji powinno byc ukoronowaniem dorobku w pracy klubowej. Według Niemca najlepszym rozwiązaniem byłoby teraz powierzenie kadry duetowi Henryk Kasperczak, były szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków i Górnika Zabrze - Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów.

Co, zdaniem Niemca, przemawia za takim rozwiązaniem? Po pierwsze - współpracowali już ze sobą w układzie klubowym. Po drugie, jak twierdzi działacz, "to dwaj faceci o kompatybilnych zasobach empatii wzajemnej wobec siebie".

"Powiedziałbym - [są] stworzeni do wspólnej pracy. Heniek posiada wielkie doświadczenie w zakresie selekcji, taktyki i tzw. coachingu - reagowania na meczowe sytuacje. Waldek z kolei nadzorowałby całą pracę szkoleniową: od samej osnowy jednostki treningowej aż po ścisłą współpracę z fizjologiem, trenerem bramkarzy itp." - mówi Niemiec.

Jednocześnie Niemiec w rozmowie ze "Sportem" dementuje, jakoby zamierzał ubiegać się o stanowisko prezesa PZPN-u. "Nigdy takich aspiracji nie przejawiałem" - podkreśla Niemiec.

Reprezentacja Śląska. Drużyna na medal Euro 2012 [NASZE TYPY]>>

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ