Media: Ronaldo interweniował ws. transferu Szczęsnego! Takie ma zdanie

Wojciech Szczęsny wciąż nie może być pewny przyszłości. Coraz więcej wskazuje na to, że w kolejnym sezonie zobaczymy go w barwach Al-Nassr. Jak donosi Alfredo Pedulla, do finalizacji transferu może dojść już w kolejnych godzinach. Ale to nie koniec rewelacji. Dziennikarz ujawnił, że szczególnie jedna osoba przyczyniła się do tej transakcji. To legenda futbolu i były kolega Szczęsnego z Juventusu, Cristiano Ronaldo! "Był decydujący" - czytamy.

Wojciech Szczęsny przygotowuje się obecnie do najprawdopodobniej ostatniej wielkiej imprezy w barwach reprezentacji Polski - Euro 2024. W poniedziałek wystąpił też w sparingu z Turcją (2:1), gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony, ratując drużynę przed utratą kilku bramek. Nie może jednak w pełni skupić się na rywalizacji sportowej, ponieważ wciąż nie wie, gdzie zagra w przyszłym sezonie.

Zobacz wideo Piątek chwali reprezentanta Polski. "To jest wielki talent"

Bramkarz jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Juventusu (6,5 mln euro netto), więc nic dziwnego, że w Turynie woleliby go sprzedać. Tym bardziej że w przyszłym sezonie Polak miałby rzekomo pełnić rolę rezerwowego. Zainteresowanie nim wyraziło już Al-Nassr. I choć początkowo Szczęsny miał odrzucić możliwość przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej, to zdaniem mediów, zmienił zdanie. Duży wpływ na jego decyzję mogła mieć jedna z legend futbolu.

Nowe wieści ws. przyszłości Szczęsnego. Media nie mają wątpliwości. Cristiano Ronaldo odegrał kluczową rolę w transferze

Juventus miał już wycenić Polaka na pięć, sześć milionów euro. I wydaje się, że ta kwota nie będzie problemem dla Al-Nassr. Sam zawodnik mógłby liczyć na dwuletni kontrakt. Jak donosi "The Athletic" za każde 12 miesięcy gry miałby zarobić aż 19 mln euro

I Szczęsny ma coraz poważniej rozważać tę ofertę. Jednak nie tylko pieniądze mogą go skusić do zmiany otoczenia. Jak poinformował Alfredo Pedulla na X, decydującą rolę w całym transferze miał odegrać... Cristiano Ronaldo, a więc obecny zawodnik Al-Nassr i były kolega Szczęsnego z Juventusu. Obaj panowie znakomicie znają się z czasów gry w Turynie i wygląda na to, że teraz Portugalczyk znów zapragnął grać z naszym bramkarzem . "Ronaldo był decydujący" - napisał dziennikarz.

Te słowa brzmią dość tajemniczo i można je interpretować na wiele sposobów. Niewykluczone, że Portugalczyk namówił Polaka na dołączenie do zespołu. Możliwe też, że legendarny piłkarz nakłonił saudyjski klub do zainteresowania się bramkarzem. W każdym razie rzekomo odegrał w tym transferze kluczową rolę. 

Transfer Szczęsnego o krok

Zdaniem dziennikarza już we wtorek może dojść do ostatecznego porozumienia między Juventusem a saudyjskim klubem. Wtedy też może pojawić się oficjalny komunikat.

O tym, dokąd ostatecznie trafi Szczęsny, przekonamy się w najbliższych dniach, o ile nie godzinach. W poprzednim sezonie Polak był pierwszym wyborem Massimiliano Allegriego. Rozegrał 35 meczów - w 15 zachował czyste konto. 

Teraz przed nim Euro 2024. W fazie grupowej Polska zmierzy się z Holandią (16 czerwca), Austrią (21 czerwca) i Francją (25 czerwca). Już teraz zapraszamy do śledzenia relacji z tych spotkań na stronie głównej Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej. 

Czy Wojciech Szczęsny przejdzie do Al-Nassr?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.