Trener Turcji wprost powiedział, co myśli o meczu z Polską

- Drugi gol dla Polski był niezasłużony - mówił po meczu Polska - Turcja (2:1) selekcjoner reprezentacji Turcji Vincenzo Montella. Drużyna Włocha nie wygrała już od pięciu spotkań i przed pierwszy meczem Euro 2024 z Gruzją nie będzie w najlepszych humorach.

Reprezentacja Polski wygrała z Turcją 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym w poniedziałkowy wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla obu drużyn było to ostatnie spotkanie przed rozpoczynającym się w piątek Euro 2024. Polacy zagrają na mistrzostwach Europy z Holandią, Austrią i Francją, z kolei rywalami Turków będą Gruzja, Portugalia oraz Czechy.

Zobacz wideo Maja Strzelczyk wyznaje: Jestem romantyczką! Wierzę, że Euro będzie niezapomniane

"Nie zasłużyliśmy". Selekcjoner Turków wprost o meczu z Polską

Porażka z Polską była dla reprezentacji Turcji już piątym kolejnym meczem bez zwycięstwa. Po raz ostatni Turcy triumfowali jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, gdy niespodziewanie pokonali gospodarzy Euro 2024 Niemców 3:2. Od tego czasu z kolei zdążyli m.in. przegrać z Austrią aż 1:6. 

Co na to selekcjoner Turcji Vincenzo Montella? - Nie wygrywamy od pięciu meczów, ale w każdym z nich wybraliśmy sobie trudnego przeciwnika - zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Zdaniem selekcjonera rywali wynik poniedziałkowego meczu w Warszawie jest niesprawiedliwy. - Dzisiejsza porażka nie jest zasłużona, szczególnie patrząc na drugą połowę. Drugi gol dla Polski był niezasłużony, byliśmy silniejsi w drugiej połowie - mówił Montella, który nie przejął się specjalnie kolejnym niekorzystnym wynikiem swojego zespołu.

- Nie jestem zaniepokojony, mieliśmy dwadzieścia pozycji strzeleckich, dobrze radzimy sobie w tercji obronnej przeciwnika, ale musimy być skuteczniejsi - wskazała legenda Romy główny mankament swojego zespołu.

Vincenzo Montella kilka słów poświęcił również reprezentacji Polski. - To zespół dobrze przygotowany fizycznie, z bardzo dobrymi i doświadczonymi zawodnikami - stwierdził Włoch.

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na Euro 2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.