To byłby hit! Był gwiazdą ekstraklasy. Sensacyjna oferta z Polski

Od stycznia tego roku Jarosław Niezgoda nie ma żadnego klubu. Ostatnie miesiące u niego to głównie rehabilitacja po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie. Lekarze wskazywali, że mógłby wrócić do gry pod koniec maja. W Polsce są zespoły, które widziałyby go w swoim składzie w nowym sezonie - zarówno w PKO Ekstraklasie, jak i Fortuna 1. Lidze. Właśnie z tych drugich rozgrywek pojawiła się propozycja, w której klub rozbiłby bank.

Jarosław Niezgoda opuścił Portland Timbers po czterech latach. Nie podbił Stanów Zjednoczonych, sporo czasu leczył różne kontuzje. W ciągu najbliższych tygodni powinien znów trenować na pełnych obrotach.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Niezgoda może znów grać w Polsce

Jak podaje TVP Sport, Niezgoda ma znów trenować z pełnym obciążeniem jeszcze w marcu. Już teraz jest zainteresowanie ze strony kilku klubów, ale gdy wróci do treningów, to następne zespoły mogą być chętne na podjęcie z piłkarzem współpracy.

O Niezgodę miał pytać już Ruch Chorzów, w którym 28-latek występował w sezonie 2016/2017. Ale Niezgoda miał też dostać ofertę z 1. Ligi, do tego dość atrakcyjną pod względem finansowym.

Według najnowszych doniesień spore zainteresowanie podpisaniem umowy z napastnikiem był Motor Lublin. Propozycja miała być rekordowa na poziomie Fortuna 1. Ligi być jedną z lepszych, jeśli spojrzymy na kontrakty w Ekstraklasie, ale nie ujawniono żadnej konkretnej kwoty.

Motor myśli o awansie do ekstraklasy. W tej chwili jest na trzecim miejscu w 1. Lidze, ale jeśli wygra derby Lubelszczyzny z Górnikiem Łęczna, zostanie wiceliderem. Pierwsze dwa miejsca dają bezpośredni awans.

Gdyby Motorowi udało się podpisać Niezgodę, ten mógłby szybko stać się twarzą klubu w regionie jako osoba pochodząca z województwa lubelskiego. Grał przed laty w Wiśle Puławy, której jest wychowankiem. To z niej trafił do Legii Warszawa w 2016 roku, skąd na jeden sezon został wypożyczony do Ruchu.

Jednak nie można wykluczyć, że Polak będzie próbował powalczyć o pozostanie w Stanach Zjednoczonych. W lutym ruszył nowy sezon Major League Soccer.

Ostatni mecz Jarosław Niezgoda zagrał 21 sierpnia. Wtedy drugi raz w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Transfermarkt wycenia go na dwa miliony euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.