Gwiazdor uciekł przed wymiarem sprawiedliwości do Rosji. Teraz może mieć problemy [WIDEO]

Quincy Promes od dłuższego czasu ma problemy z holenderskim wymiarem sprawiedliwości. W październiku 2020 rozpoczął się jego proces - Holender w trakcie imprezy miał dźgnąć swojego kuzyna. W lutym 2021 roku został piłkarzem Spartaka Moskwa, a od kiedy został skazany na 1,5 roku więzienia, nie opuszcza Rosji. Tam też miał już problemy z policją. Teraz wyciekło nagranie z moskiewskiego komisariatu.

Od kiedy Promes ponownie został piłkarzem Spartaka, to przestał pojawiać się w Holandii. Piłkarz najpierw nie przyjechał na proces w marcu 2022 roku - przyczyną miała być choroba. Nie był też obecny rok później. W trakcie jego nieobecności holenderski sąd skazał go na 1,5 roku więzienia, a prokuratura zaczęła badać jego związki z przemytem narkotyków.

Zobacz wideo Kontrowersje po wyborze Michała Probierza! Niejednogłośna decyzja

Promes unika holenderskiego więzienia. W Rosji też już robił problemy

W maju 2023 piłkarz został oskarżony o... udział w przemycie ponad tony kokainy o wartości ponad 75 milionów euro. To mu jednak nie przeszkadza w karierze piłkarskiej. Dopóki nie opuści Rosji, to holenderskie władze niewiele mogą mu zrobić. Do tej pory - w trakcie trwania poprzedniego procesu - dokonały jedynie czasowej konfiskaty jego majątku w Holandii.

W Spartaku Moskwa pod względem piłkarskim Promes radzi sobie bardzo dobrze. Łącznie (grał tam również w latach 2014 - 2018) zaliczył już ponad 200 występów, w których strzelił 110 goli i zanotował 57 asyst. Okazuje się jednak, że nawet tam miał już problemy z policją. Wyciekło nagranie, które pokazuje, jak Holender próbuje wybłagać wypuszczenie jego kolegów z aresztu, krzyczy i wymachuje rękoma. Jego znajomi mieli być oskarżeni przez moskiewską policję o zażywanie narkotyków.

Oferował policjantom łapówkę? "Na nagraniu nie widać nic nielegalnego"

Według portalu mash.ru Promes oferował policjantom łapówkę. Nagranie ma mieć około roku. Spartak Moskwa broni swojego zawodnika i twierdzi, że ten normalnie przygotowuje się do gry w kolejnym meczu ligowym i nie ma żadnych problemów z rosyjskim prawem.

- Wideo jest sprzed roku - Quincy faktycznie był wtedy na komisariacie, żeby dowiedzieć się, co się dzieje z jego przyjaciółmi - na nagraniu nie widać nic nielegalnego, nic tak naprawdę nie słychać - powiedział Dmitrij Zelenow z działu prasowego moskiewskiego klubu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Quincy Promes w tym sezonie rozegrał dziewięć spotkań w lidze rosyjskiej, w których strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty. Spartak Moskwa po dziewięciu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W niedzielę 1 października moskiewski klub zmierzy się na wyjeździe z Krylją Sowietow Samara.

Więcej o: