Złapali "bardzo zmęczonego" Lewandowskiego o 3:05. Rzucił kilka słów

Mimo że delegacja FC Barcelony wróciła z gali Złotej Piłki w środku nocy, pod lotniskiem czekało na nią kilku dziennikarzy. Hiszpanom udało się wyciągnąć kilka słów od Roberta Lewandowskiego.

- Tak, tak. Tak, jestem bardzo zadowolony - rzucił zdawkowo Robert Lewandowski do dziennikarzy zgromadzonych pod lotniskiem w Barcelonie, odnosząc się do nagrody, jaką odebrał w trakcie gali Złotej Piłki w Paryżu.

Zobacz wideo Organizatorzy wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Była 3:05 nad ranem, kiedy delegacja FC Barcelony wróciła do Hiszpanii ze stolicy Francji. Mimo bardzo później pory pod lotniskiem zebrało się kilku dziennikarzy, którzy czekali na bohaterów poniedziałkowego wieczoru.

Jednym z nich był oczywiście Lewandowski. Polak zajął 4. miejsce w plebiscycie France Football na najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu i odebrał nagrodę dla najlepszego napastnika im. Gerda Muellera. To właśnie z tej nagrody zadowolony był kapitan reprezentacji Polski.

Lewandowski: W drużynie panuje dobra atmosfera

Dużo więcej Hiszpanie z Lewandowskiego nie wycisnęli. Jak poinformował dziennikarz - Carlos Monfort - kapitan naszej kadry wyglądał na bardzo zmęczonego i nie miał chęci do rozmów. Lewandowski zapewnił jedynie, że w FC Barcelonie panuje dobra atmosfera mimo ostatnich wyników z Interem Mediolan (3:3) i Realem Madryt (1:3).

W podobnym tonie wypowiedział się kierownik drużyny Xaviego Rafa Yuste. - W zespole panuje optymizm. Szatnia jest w porządku. Panuje pełne zaufanie do Xaviego - przekonywał zgromadzonych dziennikarzy.

Ostatnie wyniki FC Barcelony nie były dobre. Środowy remis w Lidze Mistrzów oznaczał, że drużyna Xaviego jest o krok od odpadnięcia z rozgrywek już po fazie grupowej. W niedzielę FC Barcelona przegrała zaś z Realem Madryt w El Clasico i traci do niego trzy punkty w ligowej tabeli.

Szansę na poprawę nastrojów Lewandowski i jego koledzy będą mieli już w czwartek, kiedy podejmą w lidze Villarreal. W niedzielę FC Barcelona zagra zaś na wyjeździe z Athletikiem Bilbao.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.