Spotkanie Benzema - Lewandowski. Wszystko nagrano [WIDEO]

Tego kamery nie pokazały. W niedzielę Robert Lewandowski z Karimem Benzemą rywalizowali na boisku w "El Clasico", a dzień później w Paryżu czekali na rozstrzygnięcie dotyczące Złotej Piłki. Ta ostatecznie trafiła do Francuza, ale obaj zawodnicy z klasą przywitali się podczas gali.

Podczas poniedziałkowej ceremonii Benzema odebrał Złotą Piłkę i został piątym Francuzem, który otrzymał nagrodę przyznawaną przez "France Football". Na tej samej gali Robert Lewandowski został sklasyfikowany na czwartym miejscu, ale otrzymał statuetkę im. Gerda Mullera za zdobycie największej liczby bramek dla klubu i reprezentacji. 

Zobacz wideo "Robertowi było ciężko. Poza Europą tego nie ogląda nikt"

Robert Lewandowski i Karim Benzema. Rywalizują o trofea oraz nagrody, ale mają szacunek do siebie poza boiskiem

Kamery telewizyjne w trakcie transmisji nie pokazały przywitania obu zawodników, ale w sieci szybko pojawiło się nagranie, które ukazuje wzajemny szacunek między Polakiem a Francuzem. Lewandowski przed rozpoczęciem głównej ceremonii podszedł do zawodnika Realu Madryt, obaj wymienili uściski dłoni i chwilę porozmawiali. Wszystko uwiecznił na swoim twitterowym koncie profil gazety "France Football", która przyznaje Złotą Piłkę.

Na konferencji prasowej po otrzymaniu nagrody, Benzema był pytany o rywalizację z napastnikiem FC Barcelony. "Nie patrzę na Lewandowskiego jak na rywala. Nie skupiam się na żadnej indywidualnej rywalizacji" - powiedział Francuz i dodawał, że obaj są innymi piłkarzami.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Po spotkaniu na salonach i otrzymaniu nagród obaj zawodnicy na dniach wrócą do rywalizacji na hiszpańskich boiskach. Lewandowski będzie chciał umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców La Liga i przełamać passę dwóch kolejnych spotkań w lidze bez trafienia. Jego licznik zatrzymał się na dziewięciu trafieniach, ale będzie miał okazję na kolejne bramki już w czwartek, 20 października, gdy o 21:00 FC Barcelona podejmie Villarreal.

Z kolei Francuz, który trafił w "El Clasico" wygranym przez Real Madryt 3:1, wybiegnie na boisko dzień wcześniej. W środę "Królewscy" zagrają na wyjeździe z Elche i postarają się odskoczyć FC Barcelonie na 6 punktów i narzucić presję na zawodników Xaviego przed czwartkowym spotkaniem. Benzema ma w aktualnym sezonie cztery bramki w rozgrywkach ligi hiszpańskiej.

Więcej o: