Przyszłość Benzemy wyjaśniona? Odważna deklaracja. "Nie ma innej opcji"

Poniedziałkowy wieczór z pewnością będzie niezapomniany dla Karima Benzemy, który pierwszy raz w karierze odebrał statuetkę Złotej Piłki. Po zakończeniu gali 34-letni Francuz zdradził, gdzie planuje zakończyć karierę.

Złota Piłka oddana w ręce Karima Benzemy nie była żadnym zaskoczeniem poniedziałkowej gali w Paryżu. 34-letni napastnik ma za sobą wyśmienity sezon w barwach Realu Madryt, z którym zdobył m.in. mistrzostwo Hiszpanii i puchar Ligi Mistrzów, strzelając przy tym aż 44 bramki w 46 meczach. Nagroda najlepszego piłkarza roku dla Benzemy jest w pełni zasłużona. 

Zobacz wideo

Deklaracja Benzemy nt. swojej przyszłości 

- Nigdy nie poddałem się jako dziecko, zawsze miałem to marzenie, tę motywację. Zizou, Ronaldo - to były moje wzory do naśladowania. Zawsze marzyłem o tym, a wiem, że wszystko jest możliwe. Czasem było trudno, ale nigdy nie przestałem pracować ani wierzyć. Zawsze czerpałem radość z gry w piłkę i jestem bardzo dumny z podróży, która doprowadziła mnie do tej chwili - mówił po otrzymaniu statuetki Karim Benzema. 

Piłkarz w trakcie swojego przemówienia dziękował także całemu Realowi Madryt - kibicom, kolegom z drużyny i rzecz jasna Florentino Perezowi. 

Tuż po zakończeniu paryskiej gali reprezentant Francji w rozmowie z tamtejszymi mediami, jeszcze "na gorąco" wypowiedział słowa, które powinny ucieszyć sympatyków "Królewskich". - Przejdę na emeryturę w Madrycie. Nie ma innej opcji - czytamy na "Actu Foot". 

Benzema trafił na Santiago Bernabeu w lipcu 2009 roku za kwotę 35 mln euro z Olympiqu Lyon, którego jest wychowankiem. Do tej pory w barwach "Los Blancos" zawodnik rozegrał aż 615 spotkań, w których zdobył 328 bramek i zanotował 160 asyst. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.