Jest klub, który zawstydza Legię Warszawa. Dziewiąta kara od UEFA w tym sezonie

Feyenoord Rotterdam został ukarany grzywną w wysokości 79 375 euro za zachowanie kibiców podczas meczów z Partizanem Belgrad i Spartą Praga w Lidze Konferencji Europy. To oznacza, że łączna kara nałożona na nich przez UEFA w tym sezonie wzrosła do ponad 405 tys. euro. Jest to dwukrotnie wyższa kwota od tej, którą ma do zapłacenia Legia Warszawa.

W czwartek 10 marca Feyenoord Rotterdam wygrał na wyjeździe z Partizanem Belgrad 5:2 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. W jego trakcie doszło do skandalicznych scen z udziałem kibiców gości, którzy zbyt żywiołowo świętowali zwycięstwo swojej drużyny. Oprócz odpalenia rac Holendrzy zaczęli demolować stadion, m.in. wyrywając krzesełka. 

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Gigantyczna kara finansowa dla Feyenoordu. UEFA nie ma litości

Podobna sytuacja miała miejsce także we wcześniejszym meczu ze Spartą Praga (1:0). Tam również kibice z Rotterdamu świętowali zwycięstwo, demolując stadion przeciwnika. Wszystko to zostało szczegółowo odnotowane przez obserwatorów UEFA, którzy w czwartek podjęli decyzję o ukaraniu Feyenoordu dwoma ogromnymi grzywnami, które łącznie wyniosły 79 375 euro.

Jest to już ósma i dziewiąta grzywna nałożona na Feyenoord w tym sezonie. Łączna kwota, jaką Holendrzy będą musieli wpłacić do UEFA urosła już więc do ponad 405 tys. euro. Kibice z Rotterdamu są więc absolutnymi rekordzistami pod tym względem i przebili nawet fanów Legii Warszawa. 

Łączna kwota, którą musi zapłacić Legia, wynosi "zaledwie" 196 tys. euro, czyli jest ponad dwukrotnie niższa niż ta, na którą zapracowali kibice Feyenoordu. Warszawianie zostali w tym sezonie ukarani sześciokrotnie, a największą grzywną była ta nałożona po 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów (68 tys. euro).

Kary dla Legii w sezonie 2021/22:

  • 2. runda eliminacji Ligi Mistrzów - 68 tys. euro
  • 4. runda eliminacji Ligi Europy - 29 tys. euro
  • 4. kolejka fazy grupowej Ligi Europy - 40 tys. euro
  • 5. kolejka fazy grupowej Ligi Europy - 41 tys. euro
  • 6. kolejka fazy grupowej Ligi Europy - 17,5 tys. euro

Łącznie: ok. 196 tys. euro, czyli ponad 911 tys. złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.