Sergio Aguero może dokonać wolty. Ma ofertę

- Teraz brakuje mi tchu po sprintach i zastanawiam się, czy wszystko ze mną w porządku, ale mój lekarz mówi, że to normalne. Powrót do gry w piłkę? Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy - powiedział Sergio Aguero w rozmowie z argentyńską telewizją TyC Sports.

Sergio Aguero musiał przedwcześnie zakończyć karierę z powodu wady serca. Argentyńczyk zagrał tylko w pięciu meczach Barcelony, a w trakcie spotkania z Deportivo Alaves (1:1) musiał przedwcześnie opuścić boisko. Aguero zgłosił wtedy dyskomfort w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem. Zapowiadano trzy miesiące przerwy od grania z powodu arytmii serca, ale napastnik był zmuszony zawiesić buty na kołku. - Najważniejsze jest moje zdrowie, wiecie, dlaczego podjąłem taką decyzję - mówił Aguero na pożegnalnej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. "Beton, stal. Przejdzie do historii"

Sergio Aguero wróci do gry w piłkę? Ma ofertę z Interu Miami. "Nigdy nie wiadomo"

Sergio Aguero wylądował w Katarze, gdzie będzie oglądał piątkowe losowanie grup mistrzostw świata na zaproszenie FIFA. Argentyńczyk zdradził w rozmowie z TyC Sports, jak się czuje kilka miesięcy po zakończeniu kariery. - Niedawno przyszło mi do głowy, że znów mógłbym grać. Teraz czuję się dobrze. Nie myślę na razie o powrocie do profesjonalnej piłki, ale chciałbym rekreacyjnie pograć ze swoimi przyjaciółmi. Teraz momentami brakuje mi tchu i myślę: cholera, czy wszystko ze mną w porządku? Lekarz mówi, że to normalne i nie muszę się martwić - powiedział.

Były zawodnik Manchesteru City zdradził, że dostał ofertę gry w Stanach Zjednoczonych. - David Beckham dzwonił do mnie z propozycją gry w Interze Miami. Czy wrócę do grania? Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Może za dwa lata wpadnę na jakiś szalony pomysł, by znów grać zawodowo w piłkę, ale nie sądzę, że teraz do tego dojdzie - dodał Aguero. David Beckham chciał pozyskać Sergio Aguero już w 2020 roku, kiedy ten był jeszcze związany kontraktem z "Obywatelami", ale ostatecznie nie doszło do transferu.

Niewykluczone, że Sergio Aguero będzie częścią sztabu reprezentacji Argentyny podczas mistrzostw świata w Katarze. Tuż po zakończeniu kariery TyC Sports informowało, że poza propozycją zostania członkiem sztabu Aguero mógłby pełnić rolę delegata związku. Teraz takie chęci potwierdza selekcjoner Lionel Scaloni. - Chciałbym, żeby Sergio był z nami na mundialu i myślę, że tak się stanie. Był wielkim zawodnikiem. Chcę, żeby był blisko swoich dawnych kolegów podczas mundialu - stwierdził.

Więcej o:
Copyright © Agora SA