Romeo Jozak wraca do trenerki, ale nie tylko. Podwójne stanowisko

Były trener Legii Warszawa Romeo Jozak niebawem wróci do Dinama Zagrzeb, którego był dyrektorem sportowym i ponownie obejmie tę funkcję. Biorąc pod uwagę ostatnie lata wiele wskazuje na to, że 49-latek stanie się również trenerem klubu ze stolicy Chorwacji.

Po przegranej z Rijeką w ćwierćfinale Pucharu Chorwacji Damir Krznar zrezygnował z funkcji trenera pierwszej drużyny Dinama Zagrzeb i jednocześnie dyrektora sportowego klubu. Do końca roku kalendarzowego rolę trenera tymczasowego będzie pełnił Żeljko Kopić, natomiast dyrektorem sportowym zostanie Romeo Jozak - informuje portal Index.hr.

Zobacz wideo LEICESTER - LEGIA. Absurdalny wywiad Mioduskiego. A na boisku WSTYD!

Romeo Jozak będzie dzielił obowiązki

Romeo Jozak przez wiele lat pełnił funkcję trenera Akademii Dynama, po czym przez krótki czas był także dyrektorem sportowym klubu. Jako samodzielny trener prowadził jedynie Legię Warszawa i reprezentację Kuwejtu. Obecnie w dalszym ciągu jest oficjalnym dyrektorem technicznym reprezentacji Arabii Saudyjskiej.

- W ciągu ostatnich kilku lat miałem częsty kontakt z ludźmi z Arabii Saudyjskiej. Potem oceniłem, że pobyt w Chorwacji jest priorytetem. Po uruchomieniu akademii w Dinamie objąłem tę funkcję, która do tej pory był moją największą funkcją i oczywiście zawsze wielkim przywilejem. Potem zdobyłem dodatkowe doświadczenie poprzez kilka kolejnych funkcji, a kiedy niedawno skontaktowali się ze mną, jakoś łatwiej było znaleźć wspólny język - opisał proces powrotu do Dinama Jozak.

Powrót Jozaka do Dinama

Biorąc pod uwagę, że kilku ostatnich trenerów klubu ze stolicy Chorwacji pełniło również funkcję dyrektora sportowego klubu, jeśli ta wiadomość potwierdzi się oficjalnie, głównym kandydatem na nowego trenera pierwszego zespołu zostanie Romeo Jozak.

49-letni Romeo Jozak był trenerem Legii Warszawa od września 2017 do kwietnia 2018 roku. W tym czasie poprowadził "Wojskowych" w 27 meczach, z których 16 wygrał, trzy zremisował, a osiem przegrał. Do Dinama wróci po czterech latach - przed rozpoczęciem pracy w Polsce był dyrektorem sportowym klubu.

Więcej o: