Tak wygląda tabela polskiej grupy el. MŚ po porażce Polek z Belgijkami

Reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe 0:4 z Belgią w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w 2023 roku. Tym samym zespół prowadzony przez Ninę Patalon spadł na trzecie miejsce w tabeli grupy F.

Nie tak miał wyglądać kolejny mecz polskich piłkarek w eliminacjach mistrzostw świata 2023. Po dwóch zwycięstwach z rzędu podopieczne Niny Patalon pojechały do Belgii, aby zmierzyć się z tamtejszą reprezentacją. Niestety wyprawa tak skończyła się wysoką przegraną 0:4.

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Belgijki od samego początku zdominowały nasze kadrowiczki, które nie miały zupełnie nic do powiedzenia. Pierwsza bramka dla gospodyń padła już po kwadransie gry, a do przerwy było już 3:0. Po przerwie obrazy gry się nie zmienił i tuż po niej na 4:0 wynik ustaliła swoim drugim trafieniem Tinne De Caigny. 

Mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej Polska - BelgiaPolki rozbite przez Belgijki. Historyczny awans na mundial się oddala

Polki przegrywają z Belgijkami. Spadek w tabeli

Tym razem Polkom nie udało się więc poprawić ani nawet powtórzyć świetnego wyniku z pierwszego spotkania, kiedy to zremisowały na własnym terenie z Belgijkami 1:1. Tym razem niestety czegoś zabrakło i nasze reprezentantki spadły na trzecie miejsce w tabeli grupy F (11 pkt). Ich dotychczasowe drugie miejsce zajęły właśnie Belgijki (13 pkt). Prowadzą w dalszym Norweżki (13 pkt), które zmierzą się w środę z Albanią. 

Polki natomiast swoje kolejne spotkanie rozegrają dopiero na wiosnę. 7 kwietnia 2022 roku nasze reprezentantki zagrają z Armenią u siebie. Belgijki natomiast zmierzą się tego samego dnia z Albanią na wyjeździe.

instagram.com/patrice.evra"Lewandowski znowu okradziony!" Evra jedzie po bandzie. Oskarża "France Football"

Tabela grupy F:

  1. Norwegia - 5 meczów, 13 pkt, bramki 24:0
  2. Belgia - 6, 13 pkt, 38:5
  3. Polska - 6, 11 pkt, 6:6
  4. Albania - 6, 7 pkt, 9:18
  5. Kosowo - 6, 4 pkt, 4:16
  6. Armenia - 5, 0 pkt, 0:36

Bezpośrednio na mistrzostwa świata pojedzie najlepszy zespół każdej z dziewięciu grup. Zespoły z drugiego miejsca będą walczyć o awans w barażach.

Więcej o: