Pep Guardiola komentuje wyniki Złotej Piłki. "Nie można powiedzieć"

Sporo kontrowersji wzbudziły wyniki plebiscytu Złotej Piłki 2021. Główną nagrodę zgarnął Leo Messi, ale wiele osób uważa, że należała się ona Robertowi Lewandowskiemu. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Pep Guardiola. - Na tym poziomie jest naprawdę wielu zawodników, którzy zasługują na nagrody - stwierdził trener Manchesteru City.

W poniedziałkowy wieczór w Theatre du Chatelet w Paryżu odbyła się uroczysta gala magazynu "France Football", na której wręczona została Złota Piłka. Po raz siódmy w karierze nagrodę tę zgarnął Leo Messi, który w głosowaniu wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Jorginho.

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Wynik plebiscytu wzbudził sporo kontrowersji w środowisku piłkarskim na całym świecie. Bardzo duża część ekspertów i dziennikarzy uważa, że tegoroczna Złota Piłka należała się nie Leo Messiemu a Robertowi Lewandowskiemu. Magazyn "The Athletic" czy niemiecki dziennik "Bild" grzmiały nawet, że Polak dosłownie został "okradziony". W dodatku wrócił temat skandalu, jakie według wielu osób było odwołanie plebiscytu w 2020 roku, kiedy to napastnik Bayernu byłby zdecydowanym faworytem.

Jan Tomaszewski - bramkarz reprezentacji Polski w latach 70. Jan Tomaszewski grzmi. "Lewandowski został okradziony". Wskazał winnego

Guardiola zabrał głos ws. Złotej Piłki. "To jest show"

Głos w sprawie wczorajszych wydarzeń zabrało już wiele znaczących postaci światowej piłki. Dołączył do nich także Pep Guardiola, który miał okazję współpracować z oboma zawodnikami. Hiszpan przyznał jednak, że rozumie taki werdykt. - Nigdy nie można powiedzieć, że to niesprawiedliwe, gdy Messi wygrywa Złotą Piłkę. On jest zbyt dobrym piłkarzem. Tak właśnie jest. To jest show. Futbol to także rozrywka - podkreślił trener Manchesteru City na konferencji prasowej przed meczem z Aston Villą.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- A czy Messi zasłużył na to, czy nie? Nie jestem od tego, aby to oceniać. Na tym poziomie czwórka czy piątka kandydatów zawsze prezentuje wysoki poziom i w zasadzie każdy z nich może wygrać. Czy byłoby sprawiedliwe, gdyby wygrał Lewandowski, po tym wszystkim, co zrobił w tym sezonie i ile goli strzelił? Oczywiście, że tak. Niemniej, to jest to, o czym właśnie mówię – na tym poziomie jest naprawdę wielu zawodników, którzy zasługują na nagrody - zakończył.

France Golden Ball Legenda polskiej piłki zaskakująco o Złotej Piłce. "Dziwią mnie te dyskusje"

O przyznanie Lewandowskiemu Złotej Piłki za 2020 rok zaapelował nawet ze sceny sam Leo Messi w swoim wczorajszym przemówieniu. - Robert myślę, że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku, "France Football" powinno ci ją przyznać. Wszyscy wiemy, że ci się to należało, byłeś wtedy zwycięzcą i nie mogłeś otrzymać nagrody z powodu pandemii koronawirusa. Moim zdaniem powinieneś mieć to trofeum w swoim domu - powiedział Argentyńczyk.

Więcej o: