Cristiano Ronaldo grzmi przed galą Złotej Piłki: "France Football" kłamie

Redaktor naczelny "France Football" Pascal Ferre przekazał dziennikarzom, że Cristiano Ronaldo nie pojawi się na gali Złotej Piłki ze względu na kwarantannę. Portugalczyk nie pozostawił tego bez odpowiedzi. - Użył mojego nazwiska do promocji siebie oraz publikacji, dla której pracuje - napisał na Instagramie. Złotą Piłkę zdobył Leo Messi, a drugi w plebiscycie był Robert Lewandowski.

Pedro Sepulveda, dziennikarz portugalskiego portalu SiC Noticias, jako pierwszy poinformował, że Cristiano Ronaldo nie pojawi się na gali Złotej Piłki w paryskim Theatre du Chatelet. Nie był jednak znany powód absencji Portugalczyka. "FourFourTwo" spekulowało, że mogło mieć to wpływ z ogłoszeniem Ralfa Rangnicka w roli tymczasowego szkoleniowca Manchesteru United. "Być może uznał, że trening jest ważniejszy" - mogliśmy przeczytać.

Zobacz wideo Czerwony dywan na końcu. Trwają przygotowania do ceremonii Złotej Piłki

Cristiano Ronaldo odpowiada Pascalowi Ferre ws. nieobecności i tematu Messiego. "Promuje się moim nazwiskiem"

Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football" zdradził w rozmowie z "New York Times", że Cristiano Ronaldo nie powiedział ostatniego słowa ws. Złotej Piłki i zawodnik Manchesteru United chce zakończyć karierę z większą liczbą tych trofeów od Argentyńczyka. Ronaldo odpowiedział dziennikarzowi przez Instagrama. "Dzisiejsza sytuacja w pełni wyjaśnia, dlaczego Pascal Ferre powiedział w zeszłym tygodniu, że moją jedyną ambicją jest zakończenie kariery z większą ilością Złotych Piłek od Lionela Messiego" - rozpoczął.

 

"On skłamał i użył mojego nazwiska do promocji siebie oraz publikacji, dla której pracuje. To jest niedopuszczalne, że osoba odpowiedzialna za przyznanie tak prestiżowej nagrody może kłamać w ten sposób, z brakiem szacunku dla kogoś, kto zawsze szanował France Football oraz Złotą Piłkę. Dziś znów skłamał, uzasadniając moją nieobecność na gali kwarantanną, która nie ma miejsca. Chce pogratulować tym, którzy wygrywają w ramach sportowej rywalizacji i fair play. To kierowało moją karierą od początku, nigdy nie jestem przeciwko nikomu" - dodał Ronaldo.

Zobacz wideo ZŁOTA PIŁKA 2021. LEWANDOWSKI VS. MESSI. ZNAMY ZWYCIĘZCĘ [SEKCJA PIŁKARSKA #101]

"Zawsze rywalizuję dla siebie i klubów, które reprezentuję i wygrywam dla siebie oraz dla tych, którzy mnie kochają. Z nikim nie walczę. Największą ambicją jest zdobycie krajowych oraz międzynarodowych trofeów dla klubów i dla reprezentacji Portugalii. Chcę być dobrym przykładem dla wszystkich, którzy są lub chcą być zawodowym piłkarzami. Chcę pozostawić moje nazwisko wypisane złotymi literami w historii futbolu. Skupiam się na kolejnym meczu United i na tym, co razem z kolegami oraz fanami możemy osiągnąć. A reszta? To tylko reszta" - zakończył Portugalczyk.

Cristiano Ronaldo zdobywał Złotą Piłkę pięciokrotnie, konkretniej w latach 2008, 2013, 2014, 2016 oraz 2017. Reprezentant Portugalii zajął teraz szóste miejsce w plebiscycie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.