Lewandowski czy Messi? Gdzie i o której obejrzeć galę Złotej Piłki? [TRANSMISJA TV]

W końcu wszystko stanie się jasne. Kto zdobędzie Złotą Piłkę w 2021 roku - Robert Lewandowski czy Leo Messi? Gdzie i kiedy oglądać galę? Transmisja TV, stream online.

Robert Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki w 2021 roku. Napastnik Bayernu Monachium rywalizuje głównie z Leo Messim, który od lata tego roku występuje w Paris Saint-Germain. Świat wydaje się być podzielony i niezdecydowany w kwestii ostatecznego zwycięzcy plebiscytu. Za Robertem Lewandowskim jest m.in Oliver Kahn, Owen Hargreaves czy Luis Suarez Miramontes.

Zobacz wideo Czerwony dywan na końcu. Trwają przygotowania do ceremonii Złotej Piłki

Złota Piłka 2021. Robert Lewandowski na pewno wróci do Monachium z jedną nagrodą

W poniedziałkowe popołudnie redakcja "France Football" sukcesywnie publikuje kolejne miejsca w rankingu Złotej Piłki i w pełni znana jest już trzecia dziesiątka. Organizatorzy poinformowali też o przyznaniu dwóch nowych nagród - dla najlepszego klubu oraz najlepszego strzelca roku. To oznacza, że co najmniej jedno trofeum do Monachium zabierze Robert Lewandowski, który zdobył 64 bramki w 54 meczach w tym roku kalendarzowym.

Dziennikarze "Bilda" poinformowali w piątek 27 listopada, że Robert Lewandowski na pewno znajdzie się na podium klasyfikacji Złotej Piłki. Tym samym zawodnik Bayernu Monachium wyrówna osiągnięcie Kazimierza Deyny z 1974 roku oraz Zbigniewa Bońka z 1982 roku. Deyna wówczas przegrał z Johanem Cruyffem oraz Franzem Beckenbauerem, a Boniek - z Paolo Rossim oraz Alainem Giresse.

Złota Piłka 2021. Gdzie i kiedy oglądać galę? Transmisja TV, stream online

Gala Złotej Piłki rozpocznie się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 20:30 w paryskim Theatre du Chatelet. Transmisja z gali będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP. Relację na żywo można śledzić na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Więcej o: