Dyskwalifikacja! Piłkarz Zagłębia wtargnął na murawę. Długo nie zagra [WIDEO]

Sasa Balić, obrońca Zagłębia Lubin został ukarany pięciomeczową dyskwalifikacją. To efekt jego wtargnięcia na boisko i uderzenia w twarz rywala.

Tydzień temu w meczu 15. kolejki ekstraklasy: Zagłębie Lubin - Radomiak (0:2) doszło do ostrego starcia w polu karnym zespołu gospodarzy. Karol Angielski, napastnik drużyny z Radomia niebezpiecznie nadepnął na nogę leżącego zawodnika Zagłębia Mateusz Bartolewskiego.

Zobacz wideo "Chcemy, żeby kobieca piłka była w każdym zakątku naszego kraju"

Leo Messi w grudniu po raz szósty odebrał Złotą Piłkę Ze Złotą Piłką nie mogą się równać nawet Oskary. "Jeszcze nie popełniłem błędu"

Kosztowne uderzenie Balicia

Po tym zajściu doszło do wymiany zdań i przepychanek między zawodnikami. Wtedy na boisku pojawił się też 31-letni Sasa Balić, choć nie powinien tego zrobić, bo był zawodnikiem rezerwowym. Czarnogórzec obrońca wdał się w wymianę zdań z Luisem Machado. Balić uderzył również w twarz Portugalczyka. Za to zachowanie otrzymał od sędziego Pawła Malca czerwoną kartkę.

Czarnogórzec po spotkaniu przeprosił za swoje zachowanie. Tłumaczył również, że był prowokowany i odruchowo zareagował na agresywne zachowanie rywala, który pierwszy zadał mu cios. - Nie ma tłumaczenia dla mojego zachowania i biorę to na klatę, ale proszę trochę obiektywizmu. Kto uderzył pierwszy i dlaczego moja reakcja była taka? - mówił Balić. Jego wersję potwierdził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Sasa Balić został ukarany przez Komisję Ligi odsunięciem od gry w pięciu spotkaniach ekstraklasy. Kary nie otrzymał za to Machado. Dlaczego?

- Z informacji uzyskanych od Kolegium Sędziów PZPN wynika, że zespół na wozie VAR uznał zachowanie zawodnika za niesportowe, jednakże uderzenie ręką nastąpiło z minimalną siłą i tym samym nie zostało ocenione jako agresywne. Wobec tego zasługiwało na ukaranie jedynie żółtą kartką, a nie czerwoną. Zespół VAR nie interweniował, bowiem protokół pozwala na wsparcie tylko w przypadku "oczywistego błędu" lub "pominiętego poważnego zdarzenia" w odniesieniu do między innymi takiej sytuacji jak bezpośrednia czerwona kartka, a nie żółta. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie mogliśmy nałożyć kary na piłkarza Radomiaka - mówi Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi w rozmowie z portalem Onet.

Sasa Balić w tym sezonie zagrał w siedmiu meczach ekstraklasy. W trzech z nich wychodził w podstawowym składzie.

Złota Piłka Są pierwsze oficjalne rozstrzygnięcia Złotej Piłki. Były zwycięzca ostatni

To nie pierwszy raz, kiedy Czarnogórzec ma problemy z zachowaniem emocji. - Pod koniec kwietnia tego roku w meczu ze Śląskiem Wrocław był tak wściekły na to, że arbiter Mariusz Złotek nie pozwolił Zagłębiu rozegrać wrzutu z autu, że za bardzo intensywne protesty obejrzał czerwoną kartkę - pisał Jakub Seweryn, dziennikarz sport.pl.

Więcej o: