Bayern nie ma wątpliwości. "Dlatego Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę" [WIDEO]

"Dlaczego Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę" - tak Bayern Monachium zatytułował opublikowany w mediach społecznościowych film poświęcony wyłącznie osiągnięciom Polaka.

W tym zapewne nie ma przypadku. Bayern Monachium przypomniał wszystkim, co w ciągu minionego roku osiągnął Robert Lewandowski. Klub Polaka opublikował ponad trzyminutowe nagranie, które jest zbitką jego klubowych goli, asyst, fenomenalnych zagrań oraz trofeów, po które sięgnął. "Napastnik kompletny, gracz zespołowy, uzdolniony, specjalista od karnych, pogromca rekordów, najlepszy strzelec" - napisano o 33-latku. 

Zobacz wideo Czerwony dywan na końcu. Trwają przygotowania do ceremonii Złotej Piłki

Robert Lewandowski jednym z głównych kandydatów. Polak i tak wróci z nagrodą?

Zapewne nie bez powodu do nagrania wykorzystano także odcienie czerni i barwy złota, które symbolizują poniedziałkową galę Złotej Piłki. Robert Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do wygrania prestiżowego trofeum, choć część źródeł informuje, że to Leo Messi otrzyma nagrodę za 2021 rok. Wszystko wskazuje jednak na to, że Polak i tak wróci z Paryża z nagrodą.

 

Leo Messi w grudniu po raz szósty odebrał Złotą Piłkę Ze Złotą Piłką nie mogą się równać nawet Oskary. "Jeszcze nie popełniłem błędu"

"France Football" oficjalnie poinformowało o dwóch nowych kategoriach, które pojawią się na tegorocznej gali. Nieoficjalnie wiadomo, że będą to nagrody dla najlepszego klubu tego roku oraz dla najlepszego strzelca [WIĘCEJ TUTAJ>>>]. W tej kategorii Lewandowski nie ma sobie równych. Obecnie ma on 64 gole na swoim koncie. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Gala Złotej Piłki odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada o godz. 20:30. Jeżeli Lewandowski wygra  plebiscyt, będzie pierwszym Polakiem w historii, który sięgnął po trofeum. 33-latek ma również szanse być trzecim reprezentantem naszego kraju, który znajdzie się w pierwszej trójce klasyfikacji. W przeszłości miejsca w TOP3 zajęli tylko Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek

Więcej o: