Adrian Mierzejewski bohaterem meczu! Kapitalny gol Polaka w 99. minucie! [WIDEO]

Adrian Mierzejewski strzelił pierwszego gola w nowym sezonie Chinese Super League, a jednocześnie premierowego dla nowej drużyny. Dzięki jego pięknej bramce z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry Szanghaj Shenhua zremisował z Hebei China Fortune 1:1.

Pod koniec kwietnia rozpoczęły się zmagania w pierwszej rundzie rozgrywek chińskiej Super League. Zespół z Szanghaju nieźle rozpoczął sezon, dwukrotnie wygrywając i notując jeden remis.

Kapitalny gol Mierzejewskiego z rzutu wolnego

W czwartej kolejce rozgrywek Szanghaj Shenhua mierzył się na wyjeździe z Hebei China Fortune. Gospodarze prowadzili już od piątej minuty za sprawą trafienia Rentiana Hu. Wszystko wskazywało na to, że taki wynik utrzyma się do samego końca meczu.

Zobacz wideo Rozmowa Dominika Wardzichowskiego z Adrianem Mierzejewskim

Na skutek długich przerw w drugiej części spotkania arbiter doliczył aż dziewięć minut. Dosłownie w końcowych sekundach drużyna z Szanghaju stanęła przed ostatnią okazją do wyrównania. Do piłki podszedł wprowadzony na boisko w 46. minucie Adrian Mierzejewski i pięknym uderzeniem zapewnił swojemu zespołowi remis.

Po podziale punktów Szanghaj Shenhua pozostał na fotelu lidera Chinese Super League przec drużyną Hebei China Fortune. Adrian Mierzejewski jest zawodnikiem ekipy z Szanghaju od 14 marca 2021 roku, kiedy to został wypożyczony z Chongqing Liangjiang Athletic.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.