Po klęsce z Ajaxem Jaap Stam uległ presji kibiców. Feyenoord bez trenera

W minioną niedzielę Feyenoord przegrał z Ajaksem Amsterdam aż 0:4. Wynik prestiżowego spotkania, a także kiepska postawa drużyny w obecnym sezonie sprawiły, że kibice zaczęli głośno domagać się dymisji trenera Jaapa Stama. Były piłkarz Manchesteru United i AC Milan posłuchał "głosu ludu" i w poniedziałek podał się do dymisji.

To była deklasacja. W meczu 11. kolejki Eredivisie Ajax oddał dwanaście celnych strzałów na bramkę Feyenoordu i już po pierwszej połowie prestiżowego pojedynku prowadził 4:0. Wynik nie uległ zmianie, choć na uwagę zasługuje fatalna postawa piłkarzy z Rotterdamu, którzy nie oddali na bramkę przeciwnika ani jednego strzału. 

Stam, podobnie jak Ole Gunnar Solskjaer przechodzi przez ciężki trenerski czas. O sytuacji norweskiego szkoleniowca opowiedział w rozmowie ze Sport.pl Michał Zachodny (Łączy nas Piłka). 

Zobacz wideo

"Klub Ludu" plasuje się obecnie na 12. miejscu w tabeli holenderskiej ekstraklasy, tracąc do liderującego Ajaksu 15 punktów. Co więcej, Feyenoord kiepsko radzi sobie również w Lidze Europy, zajmując po 3. kolejkach fazy grupowej ostatnie miejsce w G. 

Na wracających z Amsterdamu piłkarzy czekało w ośrodku treningowym Feyenoordu kilkuset kibiców. Krzyczeli, że porażka w tak beznadziejnym stylu jest wstydem. Piłkarzom kazali wziąć się do roboty, a Jaapowi Stamowi w ogóle z tej roboty zrezygnować. Bo się nie nadaje.

Jaap Stam nie jest już trenerem Feyenoordu Rotterdam. Zrezygnował z funkcji po upokarzającej porażce z Ajaksem

W poniedziałek władze Feyenoordu poinformowały o tym, że Stam nie będzie dłużej zasiadał na ławce trenerskiej utytułowanego klubu. Były piłkarz Manchesteru United i AC Milan zrezygnował z posady trenera Feyenoordu po zaledwie pięciu miesiącach. - Usuwam się w cień. Uznałem, że będzie to lepsze dla klubu, piłkarzy, jak i dla mnie - stwierdził 47-latek cytowany przez klubową stronę internetową. 

W 2016 r. objął funkcję pierwszego trenera w angielskim Reading. Dwa lata później powrócił do Holandii, obejmując PEC Zwolle. W Feyenoordzie pracował od czerwca 2019 r. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE


 

Więcej o: