Mundial 2018. "Lewandowski? Sanchez jest lepszy, ale to wy jedziecie na MŚ i zajdziecie na nich daleko"

Na kilka godzin przed meczem reprezentacji Polski z Chile, ulice Poznania, gdzie o 20:45 rozpocznie się przedostatnie spotkanie towarzyskie drużyny Adama Nawałki przed wyjazdem na mundial, opanowały biało-czerwone barwy. Nie są to jednak barwy Polski, a piątkowych rywali z Ameryki Południowej.

- Dla nas nie ma czegoś takiego, jak mecz towarzyski, każdy mecz reprezentacji jest dla nas najważniejszy, jeździmy za nią wszędzie - powiedział nam jeden z chilijskich kibiców. Do Poznania przyjechał zaledwie 5 godzin przed meczem, ale już stwierdził, że to świetne miasto, Polska jest wspaniała, a Polki najpiękniejsze - wszystko to stwierdził z wielkim uśmiechem na ustach.

Kibice reprezentacji Chile w PoznaniuKibice reprezentacji Chile w Poznaniu Bartosz Rzemiński

Uśmiechem, który towarzyszył mu do końca rozmowy, szczególnie wtedy, kiedy jego kolega mówił o Robercie Lewandowskim. - To świetny napastnik, jeden z najlepszych na świecie, ale nie pierwszy, może trzeci, czwarty? Na pewno gorszy od Sancheza.

Lewandowski z Sanchezem swoich umiejętności bezpośrednio jednak nie porówna, bo największej gwiazdy Chile w Poznaniu zabraknie. - Największe gwiazdy dostały wolne, bo trener testuje nowych piłkarzy. Nie zakwalifikowaliśmy się na mundial, przechodzimy teraz rewolucję, ale i tak jesteśmy groźni.

Kibice reprezentacji Chile w PoznaniuKibice reprezentacji Chile w Poznaniu Bartosz Rzemiński

Chile na mundial nie jedzie, w przeciwieństwie do Polski, która według kibiców gości ma duże szanse na rosyjskim turnieju. - Macie gwiazdy, zgrany zespół, możecie zajść daleko, obstawiam ćwierćfinał, ale kto wie, co wydarzy się przy odrobinie szczęścia.

Mecz Polski z Chile rozpocznie się o godz. 20:45. Za faworytów uważani są biało-czerwoni, ale fani La Roja twierdzą inaczej. - Będzie remis, 2:2. Dlaczego akurat taki wynik? Bo wy macie Lewandowskiego, a my nie mamy Sancheza.

Autor tekstu z kibicami reprezentacji ChileAutor tekstu z kibicami reprezentacji Chile Bartosz Rzemiński

Więcej o: