Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. By się utrzymać, musieli wygrać 11:0. I wygrali. A teraz liga ich zawiesza

Piłkarze Gbikinti Bassar potrzebowali wygranej 11:0 w ostatniej kolejce togijskiej ekstraklasy. Gdy tego dokonali, władze ligi zawiesiły klub i wszczęły śledztwo.

Gbikinti Bassar walczyło o utrzymanie z zespołem Gomido. Pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarzem Gbikinti gwarantowała wygrana 11:0 z zespołem Maranatha, który miał już pewne trzecie miejsce w tabeli. Wydawało się to nieprawdopodobne, tym bardziej, że w całej rundzie rewanżowej, czyli w 12 spotkaniach do siatki rywali trafiali tylko dziewięciokrotnie. A jednak!

Gbikinti wygrało na własnym stadionie dokładnie 11:0, zostało w lidze kosztem Gomido. I wtedy zaczęły się problemy.

Władze obu klubów podejrzewane są o ustawienie meczu, bo mało kto wierzy, że grającym przeciętnie piłkarzom Gbikinti nagle wróciła skuteczność strzelecka. Miejscowa prasa sugeruje, że w „załatwieniu” sprawy pomogła zażyłą znajomość prezesów Gbikinti i Maranatha. Togijska federacja wszczęła dochodzenie.

- Do wyjaśnienia sprawy oba kluby zostają zawieszone. Mają zakaz prowadzenia działalności piłkarskiej. Podejrzewamy naruszenie zasad etyki - informuje federacja, która próbuje walczyć z korupcją od lat.

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Więcej o:
Komentarze (25)
Piłka nożna. By się utrzymać, musieli wygrać 11:0. I wygrali. A teraz liga ich zawiesza
Zaloguj się
 • sylenth

  Oceniono 8 razy 8

  każdy głupi wie. że Gomido jest lepsze od Gbikinti

 • demkel

  Oceniono 6 razy 6

  Coś jak w Polsce w 1993 roku

 • cezarykaminski

  Oceniono 9 razy 5

  no, po prostu szok! Ostatnio w Lidze Mistrzów pewien zespół musiał wygrać pięcioma bramkami i... wygrał, po cudach w ostatnich sekundach meczu. Żadnych konsekwencji sie nie przewiduje.

 • patatajson

  Oceniono 4 razy 4

  Dzicy! No u nas to nie do pomyślenie...

 • rafikman

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to mawiał klasyk z Piłkarskiego Pokera: "Ja jestem uczciwym sędzią. Zapłacili za 3:0 - będzie 3:0". Ciekawe tylko jakich "kibiców" mają w togo :-)

 • maxthebrindle

  Oceniono 4 razy 2

  U nas jak Misio do rady nadzorczej startował, to też zrobili ustawkę i wymóg posiadania wyższego wykształcenia ze statutu spółki zniknął w jedną noc. Tyle, że nikt śledztwa nie zaczynał, o tyle za Togo jest Bolanda...

 • losiu4

  Oceniono 5 razy 1

  łojtamjojtam. A pamiętacie "korespondencyjny" pojedynek między Legią a ŁKSem? Myśmy też sroce spod ogona nie wypadli :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • xroberto

  Oceniono 3 razy 1

  a Barcelona z PSG? :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX