Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy decyzję w sprawie Bundesligi! Rozgrywki zawieszone po najbliższej kolejce!

Władze Bundesligi poinformowały o dalszych krokach w sprawie rozgrywania meczów w sytuacji zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najbliższa kolejka ma się odbyć zgodnie z planem, ale potem nastąpi zawieszenie rozgrywek do 2 kwietnia.

Deutsche Fussball Liga poinformowała o decyzji w sprawie dalszego rozgrywania lig w Niemczech. Mecze 1. i 2. Bundesligi w najbliższej kolejce odbędą się bez zmian, ale później czeka nas zawieszenie rozgrywek do 2 kwietnia. Decyzja w sprawie ma oczywiście bezpośredni związek z zagrożeniem rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Zobacz wideo:

Bundesliga zawieszona do 2 kwietnia po najbliższej kolejce

Dla DFL najważniejsze będzie, żeby skończyć sezon do lata, bo w przypadku decyzji o odwołaniu ligi już teraz, jak tłumaczą działacze, mogłoby to znacząco i negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie niektórych klubów. 

Koronawirus paraliżuje europejską piłkę

Decyzja o zawieszeniu rozgrywek została także podjęta w Anglii przy Premier League, we Francji przy Ligue 1 i Ligue 2, we Włoszech przy Serie A, czy w Hiszpanii przy La Liga. UEFA poinformowała natomiast o przeniesieniu meczów 1/8 finału Ligi Europy i Ligi Mistrzów, które miały się odbyć w przyszłym tygodniu.