Premier League. Van Gaal: Nie sądzę, aby Real chciał sprzedać Ronaldo

Szkoleniowiec Manchesteru United Louis Van Gaal na konferencji prasowej przed meczem z Leicester nie uniknął pytań od dziennikarzy o Cristiano Ronaldo i o jego ewentualny powrót na Old Trafford. Holender przyznał, że Manchester jest zainteresowany Ronaldo, ale wątpi w to, że Real będzie chciał go sprzedać.

- Nie sądzę, aby Real zdecydował się go sprzedać, ale dyskusja na ten temat w mediach nie ustanie - stwierdził Holender. - Mówiłem to już w przypadku Falcao, zawodnicy tacy jak on czy Ronaldo dają zespołowi dodatkowe możliwości - dodał van Gaal.

Ronaldo w 2009 roku przeszedł z Manchesteru do Realu za 80 milionów funtów.

Ronaldo ostatnio publicznie skrytykował ruchy transferowe Realu Madryt. - Gdybym to ja rządził, to może postąpiłbym inaczej. Jednak jeśli nasz prezydent uważa, że najlepsze dla drużyny jest sprowadzenie takich zawodników, jakich sprowadził i pozwolenie odejść innym, to musimy to uszanować i wspierać jego decyzję - powiedział Ronaldo.

Do Realu dołączył James Rodriguez. Piłkarz, który błysnął swoim talentem na brazylijskim mundialu, przeszedł do "Królewskich" z Monaco za około 80 milionów euro. Prócz Kolumbijczyka Real pozyskał także Kroosa i Navasa. Z klubu odeszli Xabi Alonso, Angel Di Maria, Diego Lopez i Alvaro Morata.

- Di Maria i Xabi byli dla nas bardzo ważni, ale teraz ich nie ma i powinniśmy być zadowoleni z nowych graczy. Jestem pewien, że będzie w porządku - dodał Portugalczyk.

Przyśpiewki angielskich kibiców. Skąd się wzięły...? [ORYGINAŁY]

Więcej o: