James Rodriguez

Kolumbijczyk grający na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika. Obecnie reprezentuje barwy Realu Madryt i reprezentacji Kolumbii. Król strzelców Mistrzostw Świata w Brazylii, gdzie w 5 meczach strzelił 6 goli. Laureat FIFA Puskás Award za najpiękniejszą bramkę w roku 2014.
Data urodzenia: 12.07.1991
Miejsce urodzenia: Cucuta, Kolumbia
Wzrost: 1,80 m
Facebook:facebook.com/10Jamesrodriguez/
Twitter: twitter.com/jamesdrodriguez
Instagram: instagram.com/jamesrodriguez10/

Kariera

Rodriguez jako junior występował w klubie ze swojego rodzinnego miasta Envigado. W 2006 roku, został zawodnikiem pierwszej drużyny. Po dwóch latach spędzonych w Envigado w 2008 roku odszedł do Banfield. W 2010 z argentyńskiego klubu został wypatrzony przez skautów FC Porto. To właśnie w portugalskim klubie stał się gwiazdą europejskiego formatu. Z FC Porto w 2011 roku wygrał ligę, puchar kraju, a także Ligę Europy. Wydawało się, że Kolumbijczyk trafi do jednego z topowych klubów Europy jednak wygrał francuską ligę. AS Monaco zapłaciło za niego aż 45 mln euro.

Reprezentacja

W 2014 roku wraz z reprezentacją Kolumbii dotarł do ćwierćfinału mundialu, gdzie odpadł z gospodarzami turnieju. Brazylia wygrała 2:1, ale James zdobył bramkę, która była jego szóstym trafieniem w piątym meczu mistrzostw. Dzięki takim statystykom został królem strzelców turnieju. A jego gol z meczu 1/8 finału przeciwko Urugwajowi (2:1) został laureatem nagrody im. Puskasa. Czyli konkursu na najpiękniejsze trafienie roku.

Transfer do Realu

Świetny mundial w Brazylii sprawił, że Real Madryt wykupił go z Monaco za około 75 mln euro. Jego kontrakt z "Królewskimi" wygasa w czerwcu 2020 roku.

James Rodriguez

Copyright © Agora SA