El. MŚ 2018. Hiszpanie wygrali, ale nie zachwycili. Piękna bramka legionisty

W sobotę odbyło się kolejnych dziewięć meczów eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata. Grali m.in. Włosi i Hiszpanie.

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego pokonała na stadionie w Granadzie Macedonię 4:0, ale wysoki wynik nie oddaje dobrze przebiegu meczu. Choć podopieczni Julena Lopeteguiego przeważali, ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Wynik w 34. minucie otworzyło samobójcze trafienie Darko Velkoskiego, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu Daniego Carvajala.

Wydawało się, że strzelony gol ułatwi zadanie Hiszpanom, ale tak się nie stało. La Furia Roja wciąż nie radziła sobie z dobrze funkcjonującym blokiem defensywnym gości. Mało tego, na początku drugiej części spotkania Macedończycy byli bliscy wyrównania. Piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił w ostatniej chwili Marc Bartra.

Zwycięskie męczarnie

Decydująca dla losów spotkania okazała się akcja z 63. minuty, gdy po podaniu Davida Silvy z najbliższej odległości futbolówkę w siatce umieścił Vitolo. Od tego momentu Hiszpania kontrolowała mecz, a w końcówce dołożyła jeszcze dwa trafienia - kolejne bramki strzelili Nacho Monreal i Aritz Aduriz. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, ale mistrzowie Europy z 2008 i 2012 z pewnością nie zachwycili swoją grą.

W pozostałych potyczkach grupy G Włosi rozgromili Lichtenstein 4:0, a Albania, która mecz kończyła w dziewiątkę po tym, jak czerwone kartki zobaczyli Berat Djimsiti i Etrit Berisha, uległa Izrealowi 0:3. Po czwartej serii gier 1. miejsce w grupie zajmuje Hiszpania, z 10 punktami na koncie. Na kolejnych lokatach plasują się Włosi (10 pkt), Izrael (9 pkt), Albania (6 pkt), Macedonia (0 pkt) i Liechtenstein (0 pkt).

Gol legionisty

Na uwagę zasługuje również trafienie piłkarza Legii Warszawa Waleriego Kazaiszwiliego, który na listę strzelców wpisał się w potyczce z Mołdawią. Gruzini długo prowadzili i byli bliscy odniesienia pierwszego zwycięstwa w tych eliminacjach, ale na kilkanaście minut przed końcem wyrównującego gola zdobył Alexandru Gatcan. Gola legionisty zobaczyć można tutaj .

W innych meczach tej grupy Walia zremisowała 1:1 z Serbią, a Austria uległa Irlandii 0:1. Irlandczycy są pierwsi w tabeli (10 pkt), przed Serbią (8 pkt), Walią (6 pkt), Austrią (4 pkt), Gruzją i Mołdawią(1 pkt).