Oficjalnie: Hiszpania i Portugalia chcą organizować mundial. Wspólnie

Hiszpania i Portugalia ogłosiły wspólną kandydaturę do zorganizowania piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku.

Do uroczystej ceremonii ogłoszenia kandydatury obu państw doszło w piątek wieczorem, tuż przed towarzyskim meczem Hiszpania - Portugalia, który dla oby reprezentacji jest elementem przygotowań do Euro 2020. W ceremonii w Madrycie udział wzięli  król Hiszpanii Filip VI i prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa oraz premierzy obu państw.

Zobacz wideo Paulo Sousa podjął ważną decyzję. "Chce budować dobrą atmosferę"

W czasie wydarzenia obie strony podpisały porozumienie o współpracy w ramach przedstawienia wspólnej kandydatury. Wynika z niego, że jeśli Hiszpania i Portugalia zorganizują mundial, to mecz otwarcia odbędzie się w Lizbonie, a finał w Madrycie.

Hiszpania i Portugalia ruszają po mundial w 2030 roku

W ceremonii udział wzięli też prezydenci obu piłkarskich federacji Luis Rubiales i Fernando Gomez. Obaj panowie zachwalali kandydaturę Hiszpanii i Portugalii, podkreślając nie tylko ich piłkarskie i historyczne zalety, ale też walory, m.in. gastronomiczne, kulturalne i klimatyczne. Na koniec imprezy król Hiszpanii i prezydent Portugalii wymienili się koszulkami obu reprezentacji.

Robert Lewandowski podczas meczu z Kazachstanem w eliminacjach do mistrzostw świata na Stadionie Narodowym w WarszawieJurorzy Złotej Piłki wskazali faworyta. To nie Lewandowski. Absurdalna odpowiedź z Bhutanu

Hiszpańsko-portugalska kandydatura jest kolejną obok Maroka i łączonych ofert Urugwaju, Argentyny, Paragwaju i Chile oraz Rumunii, Grecji, Bułgarii i Serbii. Według mediów największe szanse na organizację MŚ w 2030 roku ma mieć wspólna kandydatura Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Więcej o: