WRC. Polsat pokaże dwa sezony rajdowych mistrzostw świata

Telewizja Polsat zakupiła na dwa najbliższe sezony prawa do pokazywania najbardziej prestiżowych rajdów z udziałem najlepszych kierowców, czyli Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Wydarzenie będzie transmitował Polsat Sport Extra, który pierwszą relację przeprowadzi 22 stycznia z rajdu Monte Carlo.

W tym roku polscy kibice rajdów będą mogli oglądać relacje ze wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata w Polsacie Sport Extra zawsze od czwartku do niedzieli. Wydarzenie skomentują Andrzej Borowczyk i Grzegorz Jędrzejewski. Każda runda będzie poprzedzona zapowiedzią, a także aktualną analizą sytuacji w mistrzostwach. Na koniec każdego dnia rajdu kanał pokaże skrót wszystkich najciekawszych momentów walki na trasie, a tuż po zakończeniu imprezy podsumuje przebieg rywalizacji. Podczas każdej rundy WRC Polsat przeprowadzi również bezpośrednie godzinne relacje z trzech odcinków specjalnych. Jednym z nich będzie zawsze tzw. Power Stage rozgrywany jako ostatnia próba sportowa w rajdzie, zawsze w niedzielę - czytamy w komunikacie prasowym.

Dwa sezony z Polsatem, ale czy dwa sezony z Kubicą?

Po zakończeniu poprzedniego sezonu polski kierowca miał wątpliwości, ale zdecydował się na kontynuowanie kariery w WRC. W 2015 roku będzie ścigał się w barwach własnego teamu (Robert Kubica World Rally Team). Stworzenie własnej ekipy i decyzja Polsatu o wykupieniu praw na dwa lata (bez Kubicy transmisje tracą na wartości) to pierwszy sygnał, że Kubica może na dłużej związać się z rajdami.

Wciąż nie wiadomo, czy Polsat będzie nadal pokazywał transmisje z wyścigów Formuły 1.

Plan transmisji rajdu Monte Carlo WRC w Polsacie Sport Extra:

22.01.15 (czwartek) - godzina 20 etap pierwszy Entrevaux - Rouaine (na żywo)

 

23.01.15 (piątek) - godzina 22.10 podsumowanie dnia

 

24.01.15 (sobota) - godzinna 22 podsumowanie dnia

 

25.01.15 (niedziela) - 9.30 dzień finałowy OS - 13 Col St Jean - Laurent 1 (na żywo)

 

12 Power stage OS- 15 Col St Jean - Laurent 2 (na żywo)

 

19 podsumowanie dnia

 

26.01.15 (poniedziałek) - 19 podsumowanie całego rajdu WRC Monte Carlo

Poczuj się jak Kubica i wygraj oes w WRC [Z POKŁADU RAJDÓWKI]

Więcej o: