Robert Kubica nie wystartuje w Rajdzie Jänner

W poniedziałek rano opublikowano listę startową Rajdu Jänner (4-6 stycznia), pierwszej eliminacji mistrzostw Europy. Wbrew zapowiedziom nie ma na niej Roberta Kubicy. Polak wygrał poprzednią edycję imprezy.

Od piątkowego wieczora wiemy, że Robert Kubica wystartuje w Rajdzie Monte Carlo (razem z Maciejem Szczepaniakiem, autem będzie Ford Fiesta WRC), ale programu startów Polaka nie znamy. Ciągle nie ma pewności, czy przejedzie pełny cykl, czy tylko wystartuje w części rajdów.

W poniedziałek rano okazało się, że Kubica nie pojedzie w Rajdzie Jänner (4-6 stycznia). Jego nazwiska brakuje na opublikowanej nad ranem liście zgłoszeń. Austriacka impreza jest doskonałym przetarciem przed Rajdem Monte Carlo, bo odbywa się w warunkach zbliżonych do tych w Alpach. Kubica przed rokiem po fantastycznej jeździe na ostatnim OS-ie wygrał rajd. W tym roku go zabraknie.

Na liście startowej pierwszej imprezy sezonu ERC są cztery inne polskie nazwiska. W Austrii pojedzie 4-krotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5), czwarta załoga w klasyfikacji końcowej ME w tegorocznym sezonie. Na oficjalnej liście zgłoszeń są też Łukasz Kabaciński i Grzegorz Dachowski (Subaru Impreza), Grzegorz Sikorski i Michał Jurgała (Honda Civic Type-R) oraz Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel (Peugeot 208 R2).

W imprezie wystartuje 40 załóg.

Najważniejsze momenty i rekordy w karierze Roberta Kubicy

źródło: Okazje.info

Odpowiednim miejscem dla Roberta Kubicy są...
Więcej o: