Rajdy Samochodowe. Kubica pokazał nowy samochód

Robert Kubica na swoim Facebooku zaprezentował samochód, Forda Fiestę, którym będzie jeździł w sezonie 2015 rajdów WRC. Rywalizacja rozpocznie się 22.01 Rajdem Monte Carlo.

Do niedawna przyszłość Polaka nie była jasna. Wiele mówiło się o przeróżnych seriach wyścigów, w tym WTCC, ostatecznie jednak Polak poinformował, że pozostaje w WRC. - Po przeanalizowaniu sytuacji postanowiłem pozostać w WRC, które wciąż jest dla mnie największym wyzwaniem - stwierdził. Tym samym weźmie udział we wszystkich trzynastu rajdach i powalczy z najlepszymi kierowcami świata.

- Albo zostaję w rajdach, albo wracam na tor. Szansę oceniam 50 na 50 - mówił wcześniej, teraz wiemy jednak, że Polak powalczy o poprawienie wyniku z zeszłego roku (14 punktów). Na Facebooku pokazał natomiast, jakim samochodem spróbuje to osiągnąć. Będzie to Ford Fiesta i w odróżnieniu od zeszłego roku, kiedy jeździł na oponach Michelin, teraz kolejne trasy będzie pokonywał na oponach Pirelli.

Gdzie obejrzeć?

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat, ale zaczynają pojawiać się spekulacje, że poczynania Kubicy będziemy mogli zobaczyć w telewizji Polsat lub którymś ze sportowych kanałów podległych Polsatowi. Najbardziej prawdopodobny jest Polsat Sport Extra, gdyż mimo braku oficjalnego komunikatu relacja z rajdu jest w programie telewizyjnym w czwartek 22.01 o 20.

Stacja dodatkowo wcześniej opublikowała cennik reklam, w którym jest widoczna rubryka "WRC", można więc wnioskować, że przynajmniej Rajd Monte Carlo, który rozpocznie się 22 stycznia, będzie transmitowany dla kibiców w Polsce.

Pierwszy blok reklamowy 25 stycznia zaplanowano na godzinę 9.25, a ostatni o godzinie 14.40 w Polsacie Sport Extra. Możliwe więc, że chodzi też o kronikę czy podsumowanie rajdu. Przedstawiciele Polsatu nie chcą potwierdzić oficjalnie tej informacji.

Więcej o: