Kubica przetestował już nowe auto. I nowe opony [WIDEO]

Robert Kubica ma za sobą już pierwsze kilometry testowe za kierownicą forda fiesta WRC, którym będzie startował w tym sezonie. Pierwszy rajd WRC w sezonie - legendarny Rajd Monte Carlo - zaczyna się już w czwartek. Relacje na żywo w Sport.pl

Od piątku do niedzieli polski kierowca rajdowy testował opony i ustawienia samochodu przed Monte Carlo. Krótkie nagrania wideo z przejazdów Kubicy po wąskich, krętych i górzystych drogach szybko trafiły do sieci i wzbudziły ogromny entuzjazm nie tylko kibiców, ale i ekspertów. - Każdy, kto wątpi, jak szybki, utalentowany i zaangażowany jest Robert Kubica, powinien to zobaczyć. Po prostu zdumiewające - napisał na Twitterze uznany komentator radiowy z Wielkiej Brytanii Colin Clark. A pod swoim wpisem zamieścił takie wideo:

 

Przez dwa pierwsze dni Kubica testował białą fiestę, w niedzielę, trzeciego dnia testów, przesiadł się do auta w barwach, w których przejedzie cały cykl WRC . I znów imponował tempem. Testy przed Rajdem Monte Carlo są niesłychanie ważne, bo to jedna z najtrudniejszych imprez w kalendarzu - kierowcy co prawda jadą cały czas po asfalcie, ale na trasie jednego odcinka specjalnego często muszą mierzyć się z lodem, błotem, mokrą nawierzchnią, ale jadą też po suchym asfalcie. Zresztą, Kubica przez weekend testował głównie na suchej jezdni, w poniedziałek w Alpach zaczął sypać śnieg.

 

Warto przypomnieć: w obu autach Kubica miał zamontowane opony Pirelli - to włoski producent będzie dostarczał Polakowi ogumienie przez cały sezon. To spora zmiana, w poprzednim sezonie Kubica jeździł, podobnie jak cała czołówka mistrzostw świata, na oponach francuskiej firmy Michelin.

- Monte Carlo to jedna z ikon motosportu, więc chyba nie ma lepszego miejsca, by powitać Roberta Kubica w naszej rodzinie. Na naszych oponach wygrał zresztą już dwie imprezy pod koniec ubiegłego roku - stwierdził Paul Hembrey, dyrektor Pirelli Motorsport, w oficjalnym komunikacie firmy. - Wróciliśmy do mistrzostw świata w zeszłym sezonie, ten cykl zawsze był ważną częścią naszej historii. Cieszymy się, że możemy zaoferować konkurencyjne ogumienie prywatnym zawodnikom, które pozwala im walczyć z fabrycznymi zespołami - dodał. Oprócz Kubicy na oponach Pirelli będą jeździli Lorenzo Bertelli i Martin Prokop.

Rajd Monte Carlo rozpocznie się w czwartek wieczorem. Dzień wcześniej kierowcy przejadą odcinek testowy, a od poniedziałku rozpoczynają zapoznanie z trasą

Więcej o: