Sceny na HMŚ w Glasgow! Ależ pech rywali. Polacy skorzystali

Polska sztafeta 4x400 metrów w składzie: Patryk Grzegorzewicz, Maksymilian Szwed, Daniel Sołtysiak i Mateusz Rzeźniczak powalczy o medale mistrzostw świata w Glasgow. W biegu półfinałowym zajęli trzecie miejsce i mieli trochę szczęścia, gdyż wpadkę zaliczyli Czesi. Polacy zakończyli z czasem 3:06,74, co dało im awans do finału.

Niedziela jest ostatnim dniem halowych mistrzostw świata w Glasgow. Pierwszy i jak na razie jedyny medal dla Polski zdobyła w biegu na 60 m Ewa Swoboda, potem z bardzo dobrej strony w eliminacjach pokazała się Pia Skrzyszowska. Na sukces liczyła również męska sztafeta 4x400 m.

Zobacz wideo Każdy piłkarz jest człowiekiem. "Ból brzucha towarzyszył mi przez całą karierę"

Męska sztafeta 4x400 m z problemami, ale wystąpi w finale w Glasgow

Polacy w składzie: Patryk Grzegorzewicz, Maksymilian Szwed, Daniel Sołtysiak i Mateusz Rzeźniczak w swoim biegu półfinałowym rywalizowali z Portugalczykami, Czechami oraz Holendrami. Na pierwszej zmianie był Grzegorzewicz i po tym, jak przekazał pałeczkę Szwedowi, Polska była druga (za Czechami). Tę pozycję utrzymała, gdy do rywalizacji wszedł Sołtysiak, ale na ostatniej zmianie byli ostatni. Tyle że po chwili Czesi zgubili pałeczkę i Polacy byli trzeci. Rzeźniczak na finiszu nie zdołał odrobić strat i polska sztafeta skończyła jako trzecia z czasem 3:06,74. Mimo to awansowała do finału jako jedna ze "szczęśliwych przegranych".

Wyniki półfinałowej rywalizacji sztafet na HMŚ w Glasgow

  • 1. Stany Zjednoczone - 3:05,56 (awans)
  • 2. Belgia - 3:06,27 (awans)
  • 3. Holandia - 3:06,47 (awans)
  • 4. Portugalia - 3:06,57 (awans)
  • 5. Polska - 3:06,74 (awans)
  • 6. Kenia - 3:06,96 (awans)
  • 7. Słowacja - 3:09,21
  • Czesi - nie ukończyli

Czesi najprawdopodobniej zdecydują się na złożenie protestu, argumentując to błędem rywali przy zmianie. Trudno powiedzieć, czy zostanie on rozpatrzony na ich korzyść. Jeśli tak się stanie, być może i oni staną przed szansą walki o medale.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.