Popis Skrzyszowskiej na HMŚ! Co za start, brawo! [WIDEO]

Pia Skrzyszowska pokazała dużą klasę w biegu eliminacyjnym podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow. Uzyskała najlepszy w sezonie czas 7,80 s i zostawiła rywalki w tyle. Dzięki temu wystąpi w półfinale, który odbędzie się już w sesji popołudniowej. Z rywalizacji odpadła natomiast Weronika Nagięć.

Drugiego dnia halowych mistrzostw świata w Glasgow pierwszy medal dla Polski wywalczyła Ewa Swoboda, która w biegu na 60 m uzyskała czas 7,00 s i. zdobyła srebro. Ale jest szansa, że będą kolejne sukcesy.

Pia Skrzyszowska wygrała bieg eliminacyjny w Glasgow. Weronika Nagięć bez awansu

W niedzielnej sesji porannej odbyły się eliminacje w biegu na 60 m przez płotki. Wzięła w nich udział Pia Skrzyszowska, która debiutuje w tej konkurencji na imprezie takiej rangi. Uzyskała czas 7,80 s i pewnie zakwalifikowała się do popołudniowych startów. To jej najlepszy wynik w sezonie. Poza Skrzyszowską awans do półfinału wywalczyły Francuzka Solenn Compper oraz Amerykanka Christina Clemons, obie uzyskały czas 7,96 s.

- Ten bieg był taki dziwny i szybki naraz. Bo i ruszyłam spokojnie, i nie finiszowałam do końca. To są eliminacje, ten luz był mi potrzebny - w ten sposób Skrzyszowska podsumowała swój bieg w rozmowie z TVP Sport.