Ewa Swoboda dokonała niewiarygodnego. Mamy nowy rekord Polski! [WIDEO]

Ewa Swoboda wygrała półfinałowy bieg na 60 metrów podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow i awansowała do wielkiego finału. To jednak nie wszystko, ponieważ osiągnęła przy tym niewiarygodny czas. Nie dość, że ustanowiła nowy rekord Polski, a ponadto najlepszy w tym roku czas na świecie, to przeszła do historii półfinałów HMŚ. Sensacyjne informacje przekazał również Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

Od samego początku HMŚ Ewa Swodoba spisuje się kapitalnie. Nasza zawodniczka nie pozostawiła złudzeń już w biegu eliminacyjnym, który ukończyła z czasem 7,02 s, a drugą Jamajkę Brianę Williams wyprzedziła o 0,20 s. Tym samym otarła się o najlepszy rezultat w tym sezonie, ale wszystko wskazuje na to, że szczyt formy jest dopiero przed nią.

Ewa Swoboda dokonała niewiarygodnego. Nowy rekord Polski

Podczas półfinałowego startu Swoboda zaprezentowała się jeszcze lepiej, ponieważ nie dość, że wygrała, to osiągnęła niewiarygodny czas - 6,98 s i ustanowiła nowy rekord Polski. Mało tego uzyskała również najlepszy w tym roku czas na świecie, a nad drugą Belgijką Rani Rosius miała 0,14 s przewagi.

Serwis Athletic News podał również, że 26-latka ustanowiła najlepszy czas w historii półfinałów HMŚ. Udało jej się pobić wynik Greczynki Kateriny Thanou, która w 1999 roku ukończyła wyścig z czasem 6,99 s.

Łukasz Jachimiak ze Sport.pl przekazał również, że niewiele brakowało, a Swoboda pobiłaby nawet rekord świata. Obecnie należy on do Rosjanki Iriny Priwałowej, która w 1993 roku w Madrycie przybiegła na metę z czasem 6,92 s.

Druga nasza zawodniczka Magdalena Stefanowicz nie może zaliczyć półfinałowego biegu do udanych, ponieważ z czasem 7,37 s zajęła ostatnie ósme miejsce. Triumf odniosła Amerykanka Aleia Hoobs (7,04 s), która wyprzedziła Zaynab Dosso (7,05 s).

Nieco wcześniej kapitalny występ zanotował również Jakub Szymański. Choć zajął tylko drugie miejsce w biegu półfinałowym na 60 m przez płotki, to pobił o 0,01 s dotychczasowy rekord Polski. 21-latek ustanowił go na początku lutego podczas mityngu w Duesseldorfie.

Finałowy bieg z udziałem Swodoby planowany jest ok. godz. 22:45.