Ewa Swoboda pobiła życiowy rekord na 100 metrów! Co za forma

Ewa Swoboda z rekordem życiowym na dystansie 100 metrów! Polka osiągnęła wynik 11,03 sekundy podczas biegu eliminacyjnego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. W finale zajęła drugie miejsce. Triumfowała Marie Josee Ta Lou.

11,03 sekundy - to nowy rekord życiowy Ewy Swobody na 100 metrów. Osiągnęła ten wynik podczas drugiego biegu eliminacyjnego Memoriału Janusza Kusocińskiego rozgrywanym na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wówczas był to również najlepszy rezultat w historii całego mityingu, osiągając wynik o 0,001 sekundy lepszy od Marie Josee Ta Lou.

Zobacz wideo Pudzian zaczął bić Pumbę. "O skubany"

Swoboda z życiówką w eliminacjach. W finale przybiegła druga

Zawodniczka z Wybrzeża Kości Słoniowej swój czas uzyskała w pierwszym biegu kwalifikacji. Tuż za nią uplasowała się Magdalena Stefanowicz, która również osiągnęła życiówkę - 11,26 sekund.

W drugim zestawieniu królowała Ewa Swoboda, która z dużą przewagą pokonała rywalki, uzyskując czas 11,03. Jej dotychczasowy rekord życiowy na 100 metrów uzyskany w czerwcu zeszłego roku w Paryżu wynosił 11,05. To wciąż drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Rekordzistką kraju na tym dystansie pozostaje Ewa Kasprzyk. Jej wynik 10,93 sekund ustanowiony został w 1986 roku.

W finale imprezy w biegu na 100 metrów lepsza okazała się jednak Marie Josee Ta Lou, która poprawiła swój wynik z kwalifikacji, osiągając 10,82! Na drugim miejscu przybiegła Ewa Swoboda z czasem niewiele gorszym od swojego wcześniejszego wyniku - 11,07. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentująca Polskę Kriscina Tsimanouskaja. 11,20 to jej najlepszy rezultat w tym sezonie. Piąte miejsce z życiówką 11,25 zajęła Magdalena Stefanowicz.

69. Memoriał Janusza Kusocińskiego jest kluczowy w kontekście wyłonienia reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy. Ten start czeka "Biało-czerwonych" od 23 do 25 czerwca w ramach Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie.

Więcej o: