Lotto Soudal wystartuje we wtorkowym etapie TDP. To w barwach tej grupy jeździł Bjorg Lambrecht

Podczas poniedziałkowego etapu Tour de Pologne doszło do tragedii. W wyniku uderzenia głową w betonowy przepust zginął Bjorg Lambrecht. 22-latek zmarł w szpitalu. Jego zespół Lotto Soudal poinformował, że w hołdzie dla Lambrechta wystartuje we wtorkowym etapie Tour de Pologne.

W poniedziałek, w trakcie 3. etapu rywalizacji w kolarskim wyścigu Tour de Pologne poważnemu wypadkowi uległ Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Tuż po zdarzeniu podjęto decyzję o reanimacji kolarza przez dwa zespoły ratunkowe - z karetki i helikoptera. Tuż po przywróceniu akcji serca zawodnik został przetransportowany do szpitala w Rybniku, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

Tomasz Marczyński, kolega Lambrechta z zespołu Lotto Soudal, o wypadkach w kolarstwie: Trochę skóry zostawiłem na asfalcie.

Zobacz wideo

Organizatorzy Tour de Pologne, w porozumieniu z kolarzami, podjęli decyzję o neutralizacji wtorkowego etapu z Jaworzna Śląskiego do Kocierzy, o czym poinformowali w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wyścigu.

Przed rozpoczęciem wtorkowego etapu grupa Lotto Soudal, w barwach której jeździł Lambrecht, podała, że pojawi się na starcie w Jaworznie. - W hołdzie dla Bjorga Lotto Soudal wystartuje w dzisiejszym zneutralizowanym 4. etapie Tour de Pologne - czytamy na profilu belgijskiego teamu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.