Organizatorzy Tour de Pologne wydali oficjalne oświadczenie po śmierci Bjorga Lambrechta

W trakcie rywalizacji na 3. etapie kolarskiego Tour de Pologne zmarł Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Organizatorzy, w porozumieniu z kolarzami, podjęli decyzję o neutralizacji wtorkowego etapu, o czym poinformowali w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wyścigu.
Zobacz wideo

W poniedziałek, w trakcie 3. etapu rywalizacji w kolarskim wyścigu Tour de Pologne poważnemu wypadkowi uległ Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Tuż po zdarzeniu podjęto decyzję o reanimacji kolarza przez dwa zespoły ratunkowe - z karetki i helikoptera. Tuż po przywróceniu akcji serca zawodnik został przetransportowany do szpitala w Rybniku, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

Komunikat organizatorów Tour de Pologne po śmierci Bjorga Lambrechta:

Z największym smutkiem informujemy o śmierci Bjorga Lambrechta, belgijskiego kolarza grupy Lotto Soudal.
Na 48. kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.
Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.
Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca jutrzejszego [czwartkowego - dop. red.] etapu zostanie przekazana jutro rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal.
Więcej o: