Sport.pl

TdF. Świetne zachowanie Michała Kwiatkowskiego po kraksie. Natychmiast pomógł swojemu liderowi [WIDEO]

Michał Kwiatkowski uczestniczył w kraksie trzech zawodników drużyny Ineos na 15 km przed metą sobotniego etapu. Polak jednak znakomicie zareagował i szybko pomógł naprawić rower lidera swojej drużyny. - Umiejętności mechanika zawsze w cenie - napisał Kwiatkowski na Facebooku.
Zobacz wideo

15 kilometrów przed metą ucieczka się rozpadła. Na prowadzeniu pozostali tylko De Gendt i de Marchi. W tym samym czasie w peletonie miała miejsce kraksa, w której uczestniczył m.in. Michał Kwiatkowski i dwóch innych zawodników Ineosa. 

Kwiatkowski pomógł szybko liderowi

Po pewnym czasie nasz kolarz jednak napisał na swoim Facebooku, że nie upadł w kraksie i dzięki temu mógł szybko pomóc liderowi swojej grupy Gerintowi Thomasowi. - Wszystko wydarzyło się w mgnieniu oka, ale ja nie upadłem i dzięki temu mogłem szybko założyć łańcuch w rowerze Gerainta. Błyskawicznie wrócił wiec na rower. Umiejętności mechanika zawsze w cenie - napisał Polak na Facebooku.

Wygrał Belg

Belgijski kolarz Thomas De Gendt wygrał po samotnym ataku z ucieczki. Już na początku 8. etapu Tour de France uformowała się grupa kilku kolarzy, która prowadziła przez dłuższy czas. Byli w niej: Alessandro de Marchi (CCC Team), Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Ben King (Dimension Data) i Niki Terpstra (Total Direct Energie). Aż 7 premii górskich na trasie dzisiejszego etapu sprzyjało uciekinierom.

Więcej o:
Komentarze (21)
TdF. Świetne zachowanie Michała Kwiatkowskiego po kraksie. Natychmiast pomógł swojemu liderowi [WIDEO]
Zaloguj się
 • plobywatel

  Oceniono 5 razy 5

  Ale czym się tu podniecacie redaktory. Sami piszecie że pomógł liderowi jego grupy. On to ma wpisane w umowie. To jego z... obowiązek!!!

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 3

  Sorry 'Kwiatek', oglądałem wywiad z Thomasem nawet tobie nie podziękował. Następnym razem zmień mu też pieluchę...;o)

 • kleckiman200

  Oceniono 5 razy 3

  Płakać mi się chce Kwiatkowski z roku na rok coraz słabszy i do tego rozbija rower jako nieudolny kolarz.

 • pawtom53

  Oceniono 2 razy 2

  Juz nie piszczie o tym niewolniku sportowym bo sie chce s.........C !!!!!!!!!!!!!

 • grazanica

  Oceniono 2 razy 2

  I tak właśnie wygląda kariera Kwiatkowskiego. Mam już dość słuchania o tym jak ma być liderem grupy w kolejnym wyścigu. Latka lecą a on ciągle pomagierem. A klasyki to jednak nie wielkie toury. No niestety nasz mistrz się ceni chyba tylko finansowo, bo sportowo to raczej słabo. Widocznie taki jego wybór.

 • grb3

  Oceniono 4 razy 2

  To smutne jaka role gra Kwiato w TDF... nie mam nic przeciwko pomaganiu ale powinien miec 1-2 etapy gdzie moglby pojechac w ucieczce i powalczyc o wygrana. Michal spojrz na ta tecze na swoim rekawku, szanuj sie... :)

 • pawtom53

  Oceniono 1 raz 1

  Kwiatkowski to sie nadaje na wyscig dookola Mazowsza !!!!!!!!!

 • vitmik

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedyś słuchałem że Sylwek szmyd to góral, potem że Przemek Niemiec to samo, teraz mistrz świata to pomagier Chrisa, eh, majka nie ma wsparcia i puszczają to wielcy jak ma godzinę straty aczkolwiek teraz we vuelcie będzie faworytem, no bo kto? Valverde? Froome?

 • zorro666

  Oceniono 3 razy 1

  Kwiatek to taki "murzyn" w swojej ekipie - nic tylko do pomagania liderom.Na nic mu nie pozwalają w tym zespole ma tylko szarpać dla innych a że nie ma już ambicji to robi to tylko dla kasy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX