17-letni kolarz ranny na ME juniorów. Kawałek drewna przebił jego ciało i uszkodził płuco

Do strasznego wypadku doszło w Gandawie podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Ciało 17-letniego Lorenzo Gobbo zostało przebite kawałkiem drewna, który uszkodził mu m.in. płuco.
Zobacz wideo

W Gandawie odbywają się mistrzostwa Europy juniorów w kolarstwie torowym. W piątkowy wieczór doszło podczas zawodów do bardzo niebezpiecznego wypadku. Włoch Lorenzo Gobbo został poraniony przez kawałek drewna (około 40-centymetrowy), który przebił jego ciało. Gobbo jest w szpitalu, a uszkodzeniu uległo m.in. jego płuco. Zawodnik został także raniony w udo.

Jak donosi "Bild", włoski kolarz miał uderzyć pedałem o tor na wysokości pasa startowego. W ten sposób od podłoża oderwała się drewniana klepka, która raniła zawodnika. Gobbo poddany został kilkugodzinnej operacji. Jego stan zdrowia jest już stabilny. - Nie ma zagrożenia dla jego życia - przyznał Frank Glorieux, dyrektor Flamandzkiego Związku Kolarskiego. Kolarz pozostanie jednak jeszcze w szpitalu przez kilka dni, bo lekarze muszą sprawdzić, czy nie doszło do infekcji.

Więcej o: