Rekord. Największa złota rybka na świecie. Wędkarz walczył z nią 25 minut

Andy Hackett może pochwalić się nieprawdopodobnym wyczynem. Wędkarz złowił "złotą rybkę", która ważyła ponad 30 kilogramów. "Marchewka"- bo tak nazwano rybę, to prawdopodobnie największy okaz w historii.

30-kilogramową "złotą rybkę" złowiono na początku listopada we francuskim łowisku Blue Lakes, które jest prawdziwym rajem dla rybaków. Kompleks słynie z nieprawdopodobnych okazów karpi i właśnie tym gatunkiem okazała być ryba złapana przez Hacketta. 

Zobacz wideo Reprezentacja Polski trenuje przed meczem z Arabią Saudyjską

Największa "złota rybka" ważyła ponad 30 kilogramów. Niebywały okaz z francuskiego jeziora

- W naszym pięknym jeziorze położonym w spokojnym regionie Szampanii we Francji mamy jedne z najlepszych staw z rybami o wadze nawet do 90 funtów - czytamy na oficjalnej stronie łowiska Blue Lakes. 90 funtów to ponad 40 kilogramów, a więc wędkarze mogą liczyć na prawdziwe okazy podczas połowów.

Wielkie szczęście dopisało Andy'emu Hackettowi, który z jeziora wyciągnął ważącą około 30,5 kilograma "złotą rybkę", która nazwano "Marchewka". - Jej wyciąganie trwało prawie 25 minut. Nie sądziłem, że uda mi się ją złapać - podsumował Hackett.

Okazuje się, że "Marchewka", będąca połączeniem karpia hodowlanego z karpiem japońskim, jest znanym okazem pływającym w Blue Lakes. Co jakiś czas wędkarzom udaje się ją złowić, dzięki czemu zauważalny jest jej wzrost. Jej obecna waga sprawia, że jest prawdopodobnie największą "złotą rybką" na świecie. 

- Ciężko ją schwytać, ale co jakiś czas udaje się to jednemu z wędkarzy. Obserwujemy wtedy jej rózwój - przekonuje właściciel łowiska.

"Marchewkę" po zważeniu wypuszczono z powrotem do jeziora i prawdopodobnie w przyszłości zostanie znów złowiona przed jednego z rybaków i pobije swój rekord 30,5 kilograma. 

Największą złowioną do tej pory rybą słodkowodną była płaszczka olbrzymia. Okaz wyciągnięto z wody w Kambodży i ważył on 300 kilogramów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.