Konie. Sezon 2014 w skokach przez przeszkody rozpoczęty

Miniony weekend możemy uznać za rozpoczęcie sezonu 2014. W Holandii, na Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez Przeszkody, wystartował Radosław Zalewski. Z kolei w Dubaju, w niezwykle prestiżowych Międzynarodowych Zawodach w Sportowych Rajdach Konnych CEI3*, Polskę reprezentowała Kamila Kart.

Pierwotnie do Holandii miało pojechać trzech zawodników: Łukasz Wasilewski i Radosław Zalewski - zawodnicy zajmujący ex aequo 7/8 miejsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, oraz Bogna Sąsiadek, reprezentantka KJ HBC Lasocice, mistrzyni HPP Biznes 2010, współwłaścicielka Wavantosa - jednego z najlepszych polskich koni sportowych.

Ostatecznie na ICNN Drachten CSI wystartował tylko Radosław Zalewski, który ukończył konkurs z dwoma błędami w przejeździe podstawowym. Konkurs zwyciężył Rolf Goran Bengtsson na wspaniałym Casall Ask. Nasz zawodnik zostaje w Drachten do przyszłego weekendu. Dołączy do niego Piotr Morsztyn z Osadkowski Van Halen. Już dzisiaj trzymamy kciuki za starty naszych reprezentantów.

W Dubaju, na Międzynarodowych Zawodach w Sportowych Rajdach Konnych CEI3, barwy naszego kraju reprezentowała Kamila Kart, nasza najlepsza i najwyżej sklasyfikowana polska zawodniczka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, należąca do ścisłej światowej czołówki. Para Kamila Kart i Persichems La Majorie dotarła do mety na 9. miejscu, pokonując niebagatelny dystans 160 km w tempie 21,6 km na godz.

Więcej o: