Clout MMA zmienia decyzję! Jest weryfikacja wyniku walki Denisa Załęckiego

W sobotę Denis "Bad Boy" Załęcki doznał szóstej z rzędu porażki na freakfightowych galach. W Katowicach na punkty pokonał go Michał "Wampir" Pasternak. Załęcki nie mógł się jednak pogodzić z decyzją sędziów i złożył protest. Ten przyniósł mu pozytywny skutek, bo federacja CLOUT MMA poinformowała o zmianie wyniku pojedynku na ostatniej gali.

W sobotę wieczorem w Katowicach odbyła się gala CLOUT MMA 5. W co-main evencie wieczoru doszło do walki Michała "Wampira" Pasternaka z Denisem "Bad Boy'em" Załęckim. Pasternak zastąpił w tym pojedynku Amadeusza "Ferrariego" Roślika, który zrezygnował z pojedynku niespełna dwie doby przed galą.

Zobacz wideo Probierz stawia na młodzież. "Czasami jest bezczelny"

Sobotnia walka zakończyła się zwycięstwem Pasternaka na punkty. Stało się tak, mimo że sędziowie zakończyli pojedynek przed czasem. Wszystko przez to, że Załęcki nie mógł kontynuować walki po tym, jak Pasternak przypadkowo włożył mu palec do oka.

Załęcki nie mógł się pogodzić z decyzją sędziów i złożył protest. Jak się okazało we wtorek przed południem, protest dał mu pozytywny skutek. Federacja CLOUT MMA poinformowała bowiem o zmianie wyniku pojedynku.

Werdykt został zweryfikowany z niejednogłośnego zwycięstwa Pasternaka na jednogłośny remis. "W skład osób rozpatrujących protest weszli sędzia główny Paweł Stasiak oraz sędziowie powołani Tomasz Haczyński i Marcin Klonowski. Po przeanalizowaniu pojedynku podjęto decyzję o zmianie większościowej decyzji na remis" - czytamy w oświadczeniu federacji.

Zmiana wyniku walki na CLOUT MMA 5

I dalej: "Sędzia Paweł Stasiak stwierdził, że jego punktacja pojedynku prezentowałaby się następująco: I runda 10-9 Załęcki, II runda 10-9 Załęcki, III runda 10-8 Pasternak. Zdaniem sędziego Tomasza Haczyńskiego, pojedynek również powinien być punktowany 28-28. Trzeci z sędziów Marcin Klonowski utrzymał swoją decyzję spod klatki, punktując pojedynek 28-28".

- Moja ocena pod względem punktowym daje remis w stosunku 28-28. I według mnie walka powinna zakończyć się remisem - napisał w argumentacji Haczyński.

Walka z Pasternakiem odbyła się w formule K1 na małe rękawice. Zawodnicy bili się przez trzy dwuminutowe rundy. Dla Załęckiego remis oznacza przerwanie złej passy pięciu porażek z rzędu w różnych formułach na galach freakfightowych.

Wcześniej "Bad Boy" przegrywał kolejno z Mateuszem Kubiszynem, Arturem Szpilką, Pawłem Tyburskim, Danielem Omielańczukiem oraz Patrykiem Masiakiem. Ostatnie zwycięstwo Załęcki odniósł w lutym 2022 r. na gali High League 2, kiedy pokonał jednogłośną decyzją Alana Kwiecińskiego na zasadach kickboxingu.

Jak oceniasz poziom gali CLOUT MMA 5?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.