Miroslav Strbak walczy o życie w szpitalu. Ma 32 lata

Słowacki sportowiec Miroslav Strbak doznał zawału serca podczas treningu. 32-latek teraz walczy o życie w szpitalu. Wcześniej stoczył 30 pojedynków w ramach mieszanych sztuk walki - informuje portal sport.sk.

Miroslav Strbak ma za sobą 30 pojedynków w zawodowym MMA. Sportowiec swoje ostatnie stoczył w czesko-słowackiej federacji Oktagon MMA, założonej przez Pavola Nerude oraz Ondreja Novotny'ego. 32-latek w karierze mierzył się z trzema Polakami - najpierw przegrał z Adrianem Zielińskim na gali Xcage6, potem pokonał Patryka Rogóża na Gape Fight Night 2 oraz musiał uznać wyższość Mateusza Legierskiego na Oktagon Prime 3.

Zobacz wideo KSW decyduje się na rewolucję. "2022 rok będzie dla nas przełomowy"

Miroslav Strbak walczy o życie w szpitalu. W trakcie treningu doznał rozległego zawału serca

Miroslav Strbak trenował we wtorek 4 stycznia w klubie Octagon Fighting Academy w Bratysławie. W pewnym momencie 32-latek zasłabł i upadł na ziemię. Pierwszej pomocy udzielili mu koledzy z sali treningowej. Po dłuższej reanimacji przywrócono akcje serca, a zawodnik został przetransportowany do szpitala. Tam Miroslav Strbak został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i będzie walczył o życie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Menedżerka Miroslava Strbaka udzieliła krótkiego komentarza nt. całej sytuacji portalowi sport.sk. "Mamy nadzieję, że wyjdzie z tego bez konsekwencji" - powiedziała Nina Sedlakova. Strbak w trakcie tygodnia pracował na budowie, a w niedzielę regenerował się w saunie. Strbak po raz ostatni walczył 30 stycznia zeszłego roku na gali Oktagon 21. Wtedy 32-latek pokonał swojego rodaka, Karola Rysavy'ego po decyzji sędziów.

Miroslav Strbak w jednym z wywiadów z listopada zeszłego roku przekazał, że chce wrócić do klatki na marzec 2022 roku. "Jestem po operacji więzadła krzyżowego przedniego, ale powoli wracam do pełnej sprawności. Czuję się dużo lepiej i mimo problemów trenuję najlepiej, jak tylko potrafię" - powiedział Słowak.

Więcej o: