Jest kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich! Wielki sukces Natalii Partyki

Natalia Partyka zdobędzie swój drugi medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio! 32-latka w parze z Karoliną Pęk awansowały do półfinału debla w tenisie stołowym, w którym zmierzą się z Brazylijkami.

Natalia Partyka jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich paraolimpijczyków. 32-latka od 2008 roku zdobyła już 9 medali igrzysk paraolimpijskich, w tym aż 5 złotych. Jak wiadomo, Polka bierze także udział w igrzyskach olimpijskich, gdzie rywalizuje z w pełni sprawnymi przeciwniczkami.

Zobacz wideo Fajdek nie zwalnia tempa. "Coś czuje, że będziemy się ciąć"

Nie inaczej było w tym roku w Tokio, gdzie nie udało jej się jednak zdobyć medalu. Dokonała tego jednak już na igrzyskach paraolimpijskich. Sięgnęła po brąz w rywalizacji singlowej (przegrała półfinał 2:3). 

Natalia Partyka z kolejnym medalem! Walka o złoto nadal trwa

W środę Natalia Partyka zapewniła sobie kolejny medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Tym razem w rywalizacji deblowej, gdzie występuje wraz z Karoliną Pęk. Polki łatwo pokonały w ćwierćfinale Japonki i awansowały do półfinału, w którym zmierzą się z Brazylijkami. To spotkanie odbędzie się już o godzinie 12:30 czasu polskiego

Ewentualny finał odbędzie się natomiast w piątek 3 września. Organizatorzy nie przewidzieli w programie rozgrywania dodatkowego spotkania o brązowy medal, co oznacza, że każda z drużyn, które awansowały do półfinału, może być go pewna. 

Więcej o: