Drugi złoty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich!

Patryk Chojnowski zdobył złoty medal na igrzyskach paraolimpijskich w tenisie stołowym. To jego drugie złoto w karierze. W finale klasy 10 pokonał Francuza Mateo Boheasa 3:0 (11:8, 11:5, 12:10).

Patryk Chojnowski szedł jak burza przez turniej paraolimpijski. W czterech poprzednich spotkaniach przegrał zaledwie dwa sety. Ostatnią przeszkodą na drodze do złotego medalu był Francuz Mateo Boheas.

Zobacz wideo Fajdek nie zwalnia tempa. "Coś czuje, że będziemy się ciąć"

Tokyo 2020 ParalympicsTrening grozy przed igrzyskami paraolimpijskimi. Nagle wyleciała z wody. "Storpedowana"

Spotkanie lepiej rozpoczął Francuz, ale Polak z każdą kolejną akcją się rozkręcał. W pierwszym secie odrobił straty, a potem wyszedł na prowadzenie i wygrał pierwszą partię 11:8. Wtedy Chojnowski poczuł się na tyle pewnie, że w drugim secie zdeklasował rywala, pozwalając mu zdobyć tylko pięć punktów. Najbardziej wyrównana była ostatnia partia, grana na przewagi. Boheas miał nawet piłkę setową, ale Polak się obronił i dokończył dzieła, wygrywając 12:10.

Patryk Chojnowski mistrzem paraolimpijskim po raz drugi!

To kolejny już medal paraolimpijski do kolekcji Chojnowskiego. W 2012 roku w grze pojedynczej także sięgnął po złoto, dorzucił do tego srebro w drużynie. Nieznacznie gorzej poszło mu w Rio de Janeiro, gdzie zdobył srebro w singlu i brąz w drużynie.

Chojnowski rywalizuje w klasie 10. Klas w paraolimpijskim tenisie stołowym jest 11. W klasach od 6 do 10 rywalizuje się na stojąco. Patryk Chojnowski w wieku 7 lat wpadł rowerem pod samochód, który zmiażdżył mu prawy staw skokowy.

To drugi złoty medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W piątek po złoto sięgnęła Roża Kozakowska, która wygrała konkurs rzutu maczugą.

Marcin Polak (z lewej) i Michał Ładosz z brązowymi medalami na igrzyskach paraolimpijskichAleż wyścig i emocje! 0,3 sekundy i Polska ma pierwszy medal na igrzyskach paraolimpijskich

Więcej o: