Szewczenko robi z kadry Barcelonę. Co za akcja tuż przed Euro 2020 [WIDEO]

Cudowna akcja reprezentacji Ukrainy przy golu na 3:0 z Cyprem była ozdobą ostatniego meczu zespołu Andrija Szewczenki przed startem mistrzostw Europy.

Zespoły ze Starego Kontynentu w ostatnich dniach rozgrywają sporo meczów towarzyskich będących ostatnimi sprawdzianami przed rozpoczynającym się 11 czerwca Euro 2020, gdzie na inaugurację reprezentacja Włoch zagra z Turcją na Stadio Olimpico.

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Tak ma wyglądać skład Polski na mecz z Islandią. Kontuzja Milika zmienia wszystkoTak ma wyglądać skład Polski na mecz z Islandią. Kontuzja Milika zmienia wszystko

Nie inaczej jest w przypadku Ukrainy, która w ostatnich dwóch tygodniach rozegrała trzy mecze kontrolne. Najpierw zremisowała z Bahrajnem 1:1, później pokonała Irlandię Północną 1:0, a w poniedziałek zmierzyła się z Cyprem w ostatnim starciu przed ruszającymi za trzy dni mistrzostwami Europy.

Ukraina rozbiła Cypr. Akcja bramkowa na 3:0 ozdobą meczu

Zespół prowadzony przez legendę ukraińskiej piłki, Andrija Szewczenkę nie miał żadnych problemów z zespołem z Wyspy Afrodyty. Zespołowi Ukrainy sytuację ułatwiła czerwona kartka dla rywali w 36. minucie. Wówczas sędzia wyrzucił z boiska obrońcę Antreasa Panayiotou przy stanie 0:0. W osłabieniu gra Cypru całkowicie się posypała, a Ukraina nadawała wydarzeniom ton na boisku. W pierwszej połowie bramki zdobyli dla niej Andrij Jarmołenko i Oleksandr Zinczenko. Co ciekawe, oba padły po skutecznie wykonanych rzutach karnych. 

Jednak ozdobą towarzyskiego spotkania była akcja, po której Ukraina podwyższyła na 3:0. Piłka krążyła jak po sznurku kolejno między Marlosem, Jarmołenko, Marlosem, Zinczenko, Marlosem i Jaremczukiem, aż w końcu ten ostatni wpakował ją do siatki. Wszystko odbywało się na jeden kontakt i było przeprowadzone z rozmachem na pełnej szybkości.

Zobacz cudowną akcję bramkową Ukrainy:

W 65. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Jarmołenko, który wykorzystał podanie Marlosa.

24.03.2019 Warszawa. Kamil Glik podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy Polska - Łotwa"Kamil w kółko mówił tylko, że tragedia. Oboje płakaliśmy do telefonu" [OJCOWIE SUKCESU]

Ukraina na Euro 2020 zagra w grupie C kolejno z: Holandią (13.06), Macedonią Północną (17.06) i Austrią (21.06).

Więcej o: