Euro 2016. Polska blisko najlepszego miejsca w historii w rankingu FIFA

Drużyna Adama Nawałki jest o krok od najlepszego miejsca w rankingu FIFA w historii polskiej piłki. Gdyby zestawienie zostało opublikowane po meczach 1/8 finału Euro 2016 we Francji, Polska zajęłaby 15. miejsce.

Reprezentacja Polski dzięki świetnym występom na mistrzostwach Europy we Francji na pewno awansuje w rankingu FIFA. Drużyna Adama Nawałki jest bardzo blisko pobicia najlepszej pozycji w historii polskiej piłki! Gdyby ranking został opublikowany po meczach 1/8 finału, to Polska zajęłaby 15. miejsce. Do tej pory najwyższe miejsce Polska zajmowała we wrześniu 2007 roku. Drużyna prowadzona przez Leo Beenhakera uplasowała się na 16. pozycji.

Najnowszy ranking FIFA zostanie opublikowany 14 lipca. Cztery dni po wielkim finale Euro 2016. W walce o mistrzostwo Europy liczy się jeszcze osiem drużyn: Polska, Portugalia, Walia, Belgia, Niemcy, Włochy, Francja i Islandia. Sześć z tych zespołów znajduje się w rankingu FIFA nad Polakami. Tylko Islandia zajmuje niższą pozycję. A to oznacza, że drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę może być niemal pewna najwyższego, rankingowego miejsca w historii polskiej piłki. A kto wie, może nie będzie to 15. miejsce, a jeszcze wyższe. Wszystko zależy od kolejnych meczów Polaków we Francji.