Euro 2016. ESPN: Polska może być czarnym koniem turnieju, który wygra Euro

- Szukasz czarnego konia, który może naprawdę wygrać Euro? Spójrz na Polskę - tak brzmi tytuł artykułu na stronie ESPN.

- Polska pokazała do tej pory dwie twarze. Z Irlandią Północną zagrała ofensywnie i mogła się zastanawiać, dlaczego strzeliła tylko jednego gola. Z Niemcami zagrała spokojniej, ale miała kilka okazji, z czego dwie złote szanse zmarnował Arkadiusz Milik - przypomina ESPN.

- Być może za wcześnie na wyciąganie takich wniosków, ale znaki są obiecujące. Jeśli Polacy umieją dominować w meczach ze słabszymi rywalami i skutecznie się bronić z faworytami, mają cechy potrzebne do tego, by daleko zajść w turnieju. Pytanie brzmi jak daleko - pisze ESPN chwaląc obronę i drugą linię Polaków.

- Niemcy, Włosi i Hiszpanie nie mają takiego napastnika jak Robert Lewandowski. Polsce poziomem najlepiej odpowiada Chorwacja [tekst pisany przed meczem Chorwacja - Hiszpania, dop. red.]. Gra ładniej, ale jest też bardziej skłonna do nagłych zapaści (jak w meczu z Czechami, gdy prowadzili 2-0). Podopieczni Adama Nawałki wyglądają, jakby byli najlepiej przygotowani z mniej oczywistych kandydatów. Jeśli awansują do ćwierćfinału to mają szanse, by przeistoczyć się z czarnych koni w poważnych kandydatów do wygrania Euro.

- Cztery lata temu odpadli z Euro po fazie grupowej jako współgospodarze powtarzając swój wynik z 2008 roku, gdy debiutowali na mistrzostwach Europy. Tym razem Polacy napiszą historię. Wiele sugeruje, że dopiszą do niej jeszcze kilka rozdziałów.

Zobacz wideo

Polska wygra Euro? Łatwa ścieżka do finału? [SPRAWDŹ SAM!]

Więcej o: