Boks. Wałujew: Nie czas na głośne zapowiedzi

Były mistrz świata federacji WBA w wadze cięzkiej Nikołaj Wałujew nie potwierdził informacji o swoim powrocie na ring w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która wczoraj pojawiła się w mediach. O możliwym występie Wałujewa w grudniu poinformował wczoraj promotor Rosjanina Wilfried Sauerland. 37-letni pięściarz oznajmił, że póki co temat pojedynku w Emiratach nie jest mu znany.

- Czy szejkowie naprawdę chcą walki Wałujewa? Woleliby chyba oglądać zdrowych pięściarzy - powiedział Wałujew, który pod koniec ubiegłego roku poddał się operacjom barku i dłoni, a obecie przechodzi rekonwalescencję po trzecim zabiegu. - Niedawno przeszedłem kolejną operację i co teraz? Czy to właściwy czas na głośne zapowiedzi? Z Sauerlandem na ten temat również jeszcze nie rozmawiałem - zdradza "Bestia ze Wschodu".

W rozmowie z redakcją Bokser.org na konferencji prasowej po sobotniej gali w Muelheim, powściągliwość w temacie powrotu Wałujewa na ring zalecał również Chris Meyer, dyrektor wykonawczy Sauerland Event. - Dopiero kiedy Nikołaj wróci do prawdziwych treningów okaże się, w jakiej jest formie i jak spisuje się jego organizm po ostatnich operacjach. Wtedy będzie mogła zapaść decyzja, czy i kiedy Wałujew stoczy kolejną walkę - stwierdził Meyer.

Ostatnią walką Wałujewa było starcie z Davidem Haye'em, które odbyło się w listopadzie 2009 roku w Norymberdze. Po dwunastu niezbyt emocjonujących rundach zwyciężył Brytyjczyk, który odebrał Rosjaninowi pas WBA i jest jego posiadaczem do dzisiaj.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org

Więcej o: