Boks. Wach może pójść w ślady Adamka i Gołoty

Już w najbliższą sobotę na gali boksu organizowanej w Newark przez grupę Global Boxing Promotions swój amerykański debiut pod trenerskim okiem byłego mistrza świata wagi ciężkiej Michaela Moorera zaliczy mierzący 202 cm Mariusz Wach. Zdaniem promotora ?Polskiego Olbrzyma? Mariusza Kołodzieja, jego podopieczny pod skrzydłami tak znakomitego fachowca jak Moorer ma szansę odnieść za Oceanem duży sukces, jednak wszystko będzie zależało od rezultatów jego najbliższych walk.

- Michael Moorer, jako "ciężki" światowej klasy, to na pewno jeden z najlepszych trenerów, jakich mogliśmy wybrać dla Wacha. Jak dotąd współpraca układa im się bardzo dobrze - takie informacje docierają do nas zarówno od Michaela jak i od Mariusza. Michael zwrócił uwagę na postępy, jakie Wach zrobił przez ostatnie tygodnie intensywnego treningu w Memphis i za każdym razem podkreśla, jak duży potencjał widzi w "Polskim Olbrzymie" - opowiada w wywiadzie dla ringpolska.pl szef Global Boxing Promotions, dodając:

- To czy Mariusz pójdzie w ślady takich zawodników jak Gołota czy Adamek, zależy w dużej mierze od niego samego. My będziemy go na pewno wspierać i dołożymy wszelkich starań, żeby jego ciężka praca nie poszła na marne i żeby stał się bardziej rozpoznawalny nie tylko wśród Polaków, ale też międzynarodowej widowni.

W Newark rywalem Mariusza Wacha w pojedynku o pas WBC Baltic kategorii ciężkiej będzie Amerykanin Jonathan Haggler. Podczas tej samej gali publiczności zaprezentują się jeszcze dwaj inni Polacy: Rafał Jastrzębski i debiutant Kamil Łaszczyk.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: